1. Stajemy dziś w duchowej łączności z Pielgrzymami i Pasterzami naszej Metropolii, którzy przybyli dziś do Skrzatusza, aby u stóp Matki Bożej Bolesnej, Matki Zranionej Miłości i Naszej Nadziei, wypraszać za Jej wstawiennictwem wszelkie łaski i opiekę dla nas, naszych rodzin, naszej Parafii i Diecezji oraz dla całej Wspólnoty Kościoła Powszechnego.
  2. Jutro 18 września wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży. Zapraszam do kościoła parafialnego na mszę świętą– na godz. 18.00, przypominam o obecności kandydatów do bierzmowania, dla których – po wakacjach będzie to pierwsze spotkanie.
  3. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek w Rudkach o godz. 18.00, we wtorek w Karsiborze o godz. 17.00 (popogrzebowa) ; w środę  w Golcach  o 17.00, w czwartek w Dębołęce o godz. o 17.00;   w piątek Karsiborze o godz. 17.00; w Golcach w sobotę o godz. 17.00 (msza niedzielna) w niedzielę Laskach Wałeckich o godz. 9.00.
  4. Karsibór: we wtorek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielem firmy od wymiany okien (zainteresowanych zapraszam na spotkanie)
  5. Golce: we wtorek w godzinach przedpołudniowych przy kościele spodziewamy się wizyty kontrolnej przedstawicieli WKZ ze Szczecina, Inspektora Nadzoru z Koszalina, którzy w obecności kierownika budowy, Wykonawców: Firmy Remontowo – budowlanej i beneficjenta dokonają odbioru kolejnego etapu prac.
  6. Spotkania z rodzicami dzieci komunijnych (dla rodziców z obu szkół): 22 września w piątek o godz. 18.00 w Karsiborze.
  7. W najbliższą niedzielę (24 wzreśnia) na godz. 18.00 zapraszam na plebanię wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego oraz chętnych którzy chcą się włączyć do tworzącej się Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  8. W czwartek Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i „Green Ofiice Ecologie” odbiorą zebrane elektrośmieci. Istnieje możliwość dostarczenia jeszcze zużytego sprzętu AGD RTV.
  9. Przypominam o organizowanej Pielgrzymce do Łagiewnik, Częstochowy i Lichenia . Wyjazd wieczorem 15 października powrót 17  w godzinach wieczornych. Koszt 600 zł. Obecnie zapisało się 30 osób. 
  10. Dziękuję za wszelkie ofiary , modlitwę i posprzątanie naszych świątyń. Proszę o przygotowanie świątyń na następny tydzień wyznaczonych parafian. Dziękuję za otrzymane życzenia urodzinowe.
  11. Za tydzień po mszach będzie można złożyć swoją dobrowolną ofiarę do puszek na Kształcenie w naszej Diecezji i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Po mszy do nabycia numer nr Gościa Niedzielnego.                        KS. PROBOSZCZ