1. Dziś beatyfikacja rodziny Ulmów w Markowej – wielkie wydarzenie dla Kościoła. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” – słowa z Ewangelii św. Jana idealnie obrazują postawę życiową, jaką kierowali się Wiktoria i Józef Ulmowie. Małżeństwo z Markowej podczas II wojny światowej przyjęło pod swój dach ośmioro żydowskich uciekinierów. Za pomoc Żydom, 24 marca 1944 r., niemiecka żandarmeria rozstrzelała Wiktorię i Józefa oraz ich siedmioro dzieci (Stanisławę, Barbarę, Marię, Antoniego, Władysława, Franciszka i jedno dziecko nienarodzone). Duchowo łączymy się z Markową miejscem gdzie dokona się beatyfikacja.  Transmisja z uroczystości beatyfikacyjnych Ulmów rozpocznie się o godz. 10:00 w TVP1 i TVP Polonia. Wszyscy też  jesteśmy dotknięci tragedią jaka miała miejsce w Maroku. Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi, które nawiedziło w piątek wieczorem Maroko, wzrosła do 1037, zaś rannych do 1200 — poinformował w sobotę rząd marokański. Wcześniej informowano o 820 zabitych i co najmniej 672 rannych. Polecajmy dziś w naszych  modlitwach tragicznie zmarłych i wszystkich poszkodowanych.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIII Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców .
 3. W czwartek w kalendarzu liturgicznym przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża. Krzyż to znak i symbol naszej wiary, który stawiamy na grobach naszych bliskich, który stanowi nieodłączny element miejskiej i wiejskiej rzeczywistości. Krzyż wyróżnia się na wieży naszych świątyń, wisi w naszych domach, w Sejmie, szkołach czy niektórych urzędach i miejscach pracy, świadczy, że wciąż ten znak, który nosimy na naszych sercach  jest nam bliski. Miłośników Krzyża Pańskiego zapraszam na mszę św. do kościoła filialnego do Dębołęki, po mszy będzie możliwość poświecenia krzyży  .
 4. W naszej Diecezji rok temu został zamknięty II Synod Diecezji. Jednym z owoców tego Synodu ma być utworzenie Rady Parafialnej zgodnie ze Statutem i odpowiednimi przepisami. Do końca tygodnia skieruję osobiste zaproszenia do niektórych parafian, którzy do dnia 30 września – po uroczystym wyznaniu wiary zostaną przedstawieni Wspólnocie Kościoła Parafialnego i Diecezjalnego. .
 5. W czwartek wspomnienie NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej, w naszym dekanacie to także dzień odpustu w Mielęcinie..
 6. Msze św. w tym tygodniu: wtorek – Rudki 17.00;  środa  nie ma mszy;  czwartek w Dębołęce godz. 17.00;  piątek w Karsiborze o godz. 17.00  ;  w sobotę w   Rudkach o godz. 15.00 (msza ślubna) w Dębołęce  o godz. 16.00 (msza popogrzebowa) i w Laskach Wałeckich o godz. 17.00 (msza  niedzielna).
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 18 września o godz. 18.00 – w kościele parafialnym w dzień wspomnienia św. Stanisława Kostki patrona młodzieży.
 8. Pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych odbędzie się 22 września (piątek o godz. 18.00) w kościele w Karsiborze. (przychodzą sami rodzice)
 9. W przyszłą sobotę (16.09) w Skrzatuszu odbędzie się Czuwanie Młodzieży, a dzień później w niedzielę (17.09) odbędzie się DIECEZJALNA PIELGRZYMKA wszystkich wiernych z Diecezji . w związku z powyższym we wszystkich kościołach czytany jest dziś list Biskupa Ordynariusza zapraszający wiernych do udziału w tych uroczystościach. Zachęcam młodzież a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas 8 z Karsiboru do wyjazdu z panią katechetką Karoliną. Osoby , które wezmą udział w Czuwaniu w Skrzatuszu są zwolnieni ze spotkania w dniu 18 września w Rudkach.
 10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i dar modlitwy. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na nasze Diecezjalne Sanktuarium w Skrzatuszu.
 11. Po mszy w zakrystii do nabycia są Kalendarze Diecezjalne na rok 2024 (10 zł) oraz nowy numer nr Gościa Niedzielnego.
 12. Bóg zapłać za posprzątanie naszych świątyń.  Proszę o przygotowanie świątyń na następny tydzień wyznaczonych parafian. . KS. PROBOSZCZ