1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych – w miesiącu wrześniu modlimy się : za dzieci i młodzież oraz wszystkich katechetów i nauczycieli, a także za rodziców.
  2. Msze święte z racji rozpoczęcia nowego roku szkolno-katechetycznego (na mszy poświęcenie plecaków szkolnych dzieciom klas pierwszych) :

– wtorek (05.09) w kościele w Dębołęce o godz. 8.15

– środa (06.09) w kościele w Karsiborze o godz. 9.00

  1. W najbliższy czwartek w kościele w Rudkach o godz. 17.00 msza św. w intencji powołań i po mszy Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Litania do Chrystusa Najwyższego kapłana. Po mszy zapraszam na spotkanie na plebanię grupę powołaniową.
  2. W najbliższy piątek (08 września) w kalendarzu liturgicznym wspominamy Narodzenie NMP – w Karsiborze to dzień Odpustu. Zapraszam na msze św. na godz. 18.00 – nie tylko mieszkańców Karsiboru, ale wszystkich związanych z tą świątynią. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do MB Loretańskiej i procesja wokół kościoła. To dzień „Matki Bożej Siewnej” – po mszach pobłogosławienie  ziarna siewnego i innych nasion.
  3. W sobotę 9 września o godz. 10.00 odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną.
  4. Msze św. w tym tygodniu; we wtorek w Dębołęce o godz. 8.15 (msza szkolna) w Rudkach o godz. 17.00; środa w  Karsiborze o 8.00 (msza szkolna) i w Golcach o godz. 17.00 czwartek w Rudach o godz. 17.00 (msza powołaniowa);  w piątek w Karsiborze o 18.00  (Suma Odpustowa) ; w sobotę  Laskach Wałeckich o 17.00 (msza niedzielna)
  5. Jak co roku we wrześniu w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu odbędzie się Czuwanie Młodych (16.09). Chętnych pragnących wziąć udział proszę o kontakt. Dzień później (17.09) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka. Również taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Skrzatusz.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania po wakacjach 16 września.
  7. Za tydzień po mszy będzie można nabyć Diecezjalne Kalendarze na rok 2024 w cenie 10 zł.
  8. Bóg zapłać za posprzątanie naszych świątyń i przyozdobienie kwiatami. Proszę o przygotowanie świątyń na następny tydzień wyznaczonych parafian. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego. Ks. PROBOSZCZ