1. Przeżywamy dziś 20 niedzielę roku liturgicznego. Pozostały  2 tygodnie wakacji, które postarajmy się dobrze wykorzystać. Z drugiej zaś strony nie zapominajmy o przygotowaniu do nowego roku szkolno-katechetycznego.
  2. W sobotę 26 sierpnia przypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, Jasna Góra to stolica Polskiej duchowości – niech Panna z Jasnej Góry otacza nas dalej swoją miłością i broni nas przed zalewem bezbożnictwa. 
  3. Msze św. w tym tygodniu: w wtorek Rudki  odwołana; środa w Golcach odwołana w czwartek w Dębołęce  o 17.00 w piątek  Karsibór o 17.00;  w sobotę w  Dębołęce  o 17.00 (msza niedzielna) oraz o 12.00  (chrzest) w Karsiborze i o godz. 16.00 w Karsiborze (msza popogrzebowa)   niedzielę  Laskach Wałeckich  o 11.30.  
  4. W związku ze zbiórką elektrośmieci prowadzoną w całej Polsce przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „PRO MISSIO” oraz „ GREEN OFIICE ECOLOGIIE” zachęcam parafian do wzięcia udziału w zbiórce zużytego elektrosprzętu RTV AGD np. pralki, telewizory, komputery itp.) Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata. Sprzęt można przywozić na teren plebani i tam zostawić. Czas zbiórki od jutra czyli 21 sierpnia .
  5. Dziękuję za posprzątanie świątyń (za dekoracje na Uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszych świątyniach) . Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w ubiegły wtorek 15.08. na pomoc powodzianom w Słowenii zebraliśmy 1256 zł. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego. Ks. PROBOSZCZ