1. W miniony czwartek przeżywaliśmy Odpust ku czci naszego Patrona św. Wawrzyńca, modliliśmy się w intencji całej naszej Parafii. W tym miejscu jeszcze raz składam serdecznie podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego świętowania. Dziękuję za liczną obecność parafian i gości, również z kościołów filialnych. W sposób szczególny dziękuję naszym gospodyniom, które upiekły ciasta. Ze sprzedaży ciast uzyskaliśmy kwotę 780 zł. Taca odpustowa: 291,50 zł. Razem 1071,50 zł. Uzyskany dochód przeznaczamy na nowe nagłośnienie do kościoła parafialnego. Pragnę też poinformować, że otrzymaliśmy też dofinansowanie na nagłośnienie z Kurii Biskupiej na kwotę 5000 zł.
  2. W poniedziałek przypada święto św. Maksymiliana Kolbego – patrona Diecezji.
  3. We wtorek (15 sierpnia) przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – jedno z najważniejszych Maryjnych Świąt w roku liturgicznym Jest to zarazem rocznica Bitwy Warszawskiej oraz święto Wojska Polskiego. Porządek mszy św. jak w niedzielę: Po mszach poświęcenie owoców i ziół. Ofiary  złożone tego dnia na tace jako tzw. Catedraticum w całości są przeznaczone na utrzymanie katedry w Koszalinie.
  4. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów euro. Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński prosi, aby 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym. Zatem po mszach przedstawiciele Parafialnej Caritas będą zbierać dobrowolne ofiary do puszek na ten cel.
  5. W najbliższą środę przypada liturgiczne wspomnienie patrona kościoła filialnego w Dębołęce – św. Rocha. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o  17.00. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu – litania do św. Rocha i procesja wokół kościoła. Zapraszam wszystkich mieszkańców Dębołęki, Kłosowa, Boguszyna i tych którzy związani są z tą świątynią na wspólną modlitwę ku czci św. Rocha.
  6. 15 sierpnia – w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie odbędzie się tradycyjna diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do udziału , której ks. Biskup Ordynariusz wszystkich diecezjan zachęca. (komunikat na stronie parafialnej)
  7. Po mszy lub w Kancelarii Parafialnej można się zapisać na Pielgrzymkę śladami Jana Pawła II (Częstochowa, Łagiewniki i Licheń) w dniach 15 – 17 października. – koszt 600 zł. Obecnie jest już zapisanych 25 osób
  8. Msze św. w tygodniu we wtorek (Wniebowzięcie NMP) msze jak w każdą niedzielę; w środę w Golcach o godz. 17.00; w czwartek w Dębołęce o godz. 17.00 (msza odpustowa)  i w piątek w Karsiborze o godz. 17.00 i sobotę w Dębołęce o 16.00 (msza ślubna) i  w Laskach Wałeckich  o 17.00  (msza niedzielna)
  9. Dziękuję za posprzątanie świątyń. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.                                   KS. PROBOSZCZ