1. Naszą modlitwą pragniemy objąć wszystkich seniorów – a więc osoby starsze z racji przypadającego na dziś – Światowego Dnia Dziadków
  2. Z racji przypadającego wtorek 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych, dzisiaj po mszach poświecę i pobłogosławię pojazdy mechaniczne jak również wszystkich kierowców. Jak co roku ofiary złożone przy okazji poświęcenia przeznaczone są na pojazdy dla polskich misjonarzy, pracujących na różnych kontynentach. Przy poświęceniu, kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa.
  3. Msze święte w tym tygodniu: wtorek: Karsibór 14.00 (msza pogrzebowa); czwartek: Dębołęka godz. 17.00 ; sobota: Golce o godz.17.00 (msza niedzielna); niedziela w Laskach Wałeckich – godz. 9.00
  4. Przypominam o propozycji wyjazdu z naszej Parafii na Pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II (Częstochowa, Łagiewniki i Licheń) w dniach 15 – 17 października. Koszt 600 zł. Szczegóły na stronie parafialnej. Od następnej niedzieli będę przyjmował zapisy chętnych na wyjazd.
  5. Rudki: jest nowy grafik sprzątania kościoła. Z firmy „RDUCH ELEKTRONIKA”, która zajmuje się w Polsce nagłaśnianiem min. budynków sakralnych otrzymałem kalkulacje finansową – za sprzęt i wykonanie nagłośnienia w kościele parafialnym. Są to dwie kalkulacje : podstawowa (koszt 29 985 zł) i tzw. pełna opcja (koszt 39 968 zł) obie kalkulację uwzględniają rabat. Nie ukrywam, że będę chciał zwrócić się po raz pierwszy o pomoc finansową do Kurii Biskupiej. Chętnych, którzy chcieliby poznać szczegóły obu tych kalkulacji proszę o pozostanie po mszy lub o kontakt ze mną.
  6. Pragnę poinformować że zbliża się liturgiczne wspomnienie św. Wawrzyńca – patrona całej naszej Parafii. Z wyprzedzeniem informuję, że Suma Odpustowa zostanie odprawiona 10 sierpnia o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i wygłosi okolicznościowe słowo Ks. Adam Paź – Dziekan Dekanatu Barwice. Już teraz wszystkich parafian do udziału w tych uroczystościach serdecznie zapraszam.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszych świątyń. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę w całości przeznaczona jest na KUL i kształcenie w Diecezji.
  8. Dziękuję rodzinom, które sprzątały świątynie. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego . Ks. PROBOSZCZ