1. Msze św. w tym tygodniu: środa w Rudkach o godz.  00 (popogrzebowa) piątek w Karsiborze o godz. 17.00   w sobotę  w Rudkach o godz. 13.00  i w Karsiborze o godz. 16.00 (popogrzebowa) i Laskach Wałeckich o 17.00 (msza niedzielna.
  2. Kancelaria parafialna czynna wyjątkowo w  piątek o 18.00 – 19.00.
  3. Golce: w minionym tygodniu podpisałem w Starostwie z Marszałkiem Województwa Umowę na dofinansowanie remontu kościoła w Golcach (dofinansowanie na kwotę 70.000 zł) w poniedziałek udaję się do Szczecina celem podpisania Umowy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków (dofinansowanie na kwotę 30.000 zł). Niestety konserwator nie wyraził zgody na pozostawienie kościoła w cegle, po zakończeniu prac poszczególne fachy będą tynkowane.
  4. Rudki: w najbliższą środę, 19 lipca 2023 o godz. 00 przy parkingu przy kościele  w Rudkach „Mobilne Centrum Badań” za odpłatnością organizuje badania pod kątem : miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc.
  5. W przyszłą niedzielę z racji rozpoczynającego się Ogólnopolskiego 24 Tygodnia św. Krzysztofa po wszystkich mszach odbędzie się poświęcenie i pobłogosławienie pojazdów oraz kierowców, ofiary złożone przy poświęceniu przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy. (w Laskach Wałeckich poświęcenie w sobotę po mszy niedzielnej)
  6. Pielgrzymka śladami Świętego Jana Pawła II: nasza Parafia we współpracy z biurem turystycznym EuroVia ze Słupska pragnie zorganizować w dniach 13.10 – 15.10 br. 3 – dniową pielgrzymkę do Czestochowy, Łagiewnik i Lichenia. Koszt 600 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  8. 20 lipca (czwartek) w kościele w Lubnie odbędzie się spotkanie modlitewne, msza i modlitwa o uzdrowienie – szczególnym gościem będzie znany katolicki kapłan z Ugandy ks. John Bashabora.
  9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary . Rudki: w tym tygodniu wpłacono na konfesjonał 1000 zł., pozostało nam do spłaty 5060 zł.
  10. Dziękuję za posprzątanie świątyń. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego. Witam przybyłych gości – i życzę wszystkim miłego wypoczynku. KS. PROBOSZCZ