1. Msze św. w tym tygodniu: Wtorek w Rudkach 17.00; czwartek w Dębołęce o 17.00 ;  piątek w Karsiborze o 17.00   w sobotę  w Karsiborze  o 16.00 i w Laskach Wałeckich o 17.00 (msza niedzielna – i zarazem msza Odpustowa z powodu wyjazdu na pogrzeb większości mieszkańców zostaje odwołana !)
  2. Kancelaria parafialna czynna w czwartek o 18.00 – 19.00.
  3. Golce, Karsibór: w środę będziemy gościć przedstawiciela Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków celem oględzin i omówienia prowadzonych prac w Golcach, a także rozmów na temat przygotowania dokumentacji na wyłączony z użytku kościół w Karsiborze.
  4. Wczoraj (tj. 7.07.2023 r.), w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, podczas Nabożeństwa Przebaczenia i Pojednania, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskup Stanisław Gądecki i Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, Arcybiskup Większy Kijowsko-Halicki, Światosław Szewczuk, podpisali wspólne „Orędzie w 80 rocznicę rzezi wołyńskiej”. Duchowni wspomnieli w zapisanym dokumencie o św. Janie Pawle II, który jest duchowym patronem na drodze polsko-ukraińskiego pojednania i wyrazili przekonanie, że w tych trudnych dniach zapisali kolejne ważne karty w księdze pojednania tak, aby obie strony potrafili ułożyć naszą wspólną przyszłość jak wolni z wolnymi i równi z równymi.
  5. Na parafialnej stronie internetowej (stronie głównej ) możemy zapoznać się z propozycjami diecezjalnych akcji duszpasterskich . Ponadto w Aktualnościach możemy na bieżąco zapoznawać się z ogłoszeniami duszpasterskimi czy intencjami mszy św.
  6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary: obecnie z wpłat indywidualnych i na konto, na prace remontowo inwestycyjne w naszych kościołach posiadamy następujące kwoty : Golce : 16 138 zł (przypomnę że ciecia sanitarne drzew na kwotę: 5730 zł – zostało opłacone z dotacji ze Starostwa Powiatowego) ; Rudki : obecnie po opłaceniu faktury za wykonanie zamykanego konfesjonału [pożyczka 7060 zł] wpłacono 1000 zł. obecnie : deficyt – 6060 zł; Karsibór – 21 623 zł, Dębołęka – 6777 zł. Jeszcze raz wielkie Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  7. Dziękuję za posprzątanie świątyń. Po mszy do nabycia Gość Niedzielny. Witam przybyłych gości – i życzę wszystkim miłego wypoczynku. KS.PROBOSZCZ