1. W dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.
  2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przypominam że do spełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej pozostały już tylko 2 tygodnie.
  3. Liturgia w tym Tygodniu: Rudkach we wtorek 17.00; : Golce w środę godz. 17.00; Dębołęka czwartek – godz. 17.00; piątek: Karsibór o godz. 17.00 dodatkowo msza w sobota: w  Dębołęce godz. 16.00 (msza ślubna);  sobota: Golce. – godz. 17.00 (msza niedzielna) Laski W. -w niedzielę  godz. 9.00
  4. Rudki: w najbliższą niedzielę (28 maja) o godz. 13.00 – w kościele parafialnym msza dziękczynna z racji mojego Jubileuszu 25 – lecia kapłaństwa. Serdecznie dziękuję za mszę i dar modlitwy.
  5. W dniu wczorajszym w kościele katedralnym w Koszalinie czterech diakonów naszej diecezji przyjęło święcenia prezbiteratu z rąk biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Nowo wyświęconych kapłanów polecamy Matce Bożej Królowej Kapłanów.
  6. Dnia 27 maja (sobota) w Skrzatuszu odbędzie się IX Diecezjalny Dzień Dziecka o 11.00  rozpoczęcie spotkania – rodziców, którzy dysponują środkiem transportu zachęcam do wzięcia udziału wraz z dziećmi w tych uroczystościach.
  7. Również 27 maja (sobota) z racji Dnia Strażaka w Dębołęce odbędzie się uroczysta zbiórka i zawody strażackie. (Przypominam, że spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin przesuwamy na piątek 2 maja na godz. 18.00 w Karsiborze)
  8. Po mszy do nabycia Gość Niedzielny. Dziękuję za wszelkie ofiary i posprzątanie świątyń. Ks. PROBOSZCZ