1. Dziś po mszach zmiana tajemnic Żywego Różańca Intencja na miesiąc maj „za dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziców, aby Chrystus Eucharystyczny był dla tych rodzin wzmocnieniem” Karsibór intencja Żywego Różańca przeniesiona na 14.05.
  2. Msze św. w tygodniu : Karsibór: w poniedziałek ( z Uroczystości św. Stanisława – głównego Patrona Polski) o 17.00; Rudki wyjątkowo w środę o 17.00 msza i nabożeństwo (po nich chrzest); Dębołęka w czwartek o 17.00; po mszach nabożeństwa majowe. Msza w Laskach Wałeckich w niedzielę o godz. 10.00.
  3. Przypominam o modlitwie majowej w dni powszednie kiedy nie ma mszy: w D w kościołach: w Dębołęce w dniu powszednie o godz. 18.00 i w Rudkach o godz. 17.00. W Golcach (przy dobrej pogodzie) obok kapliczki u państwa Szymik codziennie o 19.00
  4. Dziś poświęcenie książeczek dzieciom komunijnym. Po mszy proszę o pozostanie na kilka chwil rodziców dzieci komunijnych . Z powodów nie ode mnie zależnych (Zawody Strażackie w Dębołęce dnia 27.05. br.) ulegnie zmianie termin spowiedzi dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych. Spowiedź zostaje przesunięta na dzień 2 czerwca (piątek) na godz. 18.00. w Karsiborze.
  5. Bóg zapłać za złożone w ubiegłym tygodniu ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne. Nasi ministranci do puszek po mszach zebrali kwotę 598,90 zł.
  6. Biskup Diecezjalny Zbigniew Zieliński zaprasza Róże Różańcowe z całej diecezji i wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca do Skrzatusza, która odbędzie się w sobotę, 13 maja 2023 r. Rozpoczęcie o godz. 10.00. (szczegóły na stronie parafialnej)
  7. Dnia 27 maja w Skrzatuszu odbędzie się IX Diecezjalny Dzień Dziecka. Tym razem towarzyszyć nam będzie hasło “Święty Pokój”. Będziemy modlić się o pokój na całym świecie, szczególnie tam, gdzie teraz toczą się wojny. Plan spotkania: g. 11.00  rozpoczęcie spotkania, zawiązanie wspólnoty i radosny śpiew (Diakonia Muzyczna “Tyle Dobrego”) g.11.30 – katecheza dla dzieci g.12.00 wprowadzenie Piety i Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego g.13.30 – czas aktywności. 
  8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary oraz posprzątanie naszych świątyń. Do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.Podziękowania za dekoracje majowe  ku czci NMP. KS. PROBOSZCZ