1. Naszą dzisiejszą modlitwą ogarniamy w sposób szczególny wszystkich powołanych do służby Bożej oraz tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa i modlimy się święte, liczne powołania również z naszej wspólnoty parafialnej.  Po mszy będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne. Dzisiejsza Niedziela – ponadto rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  2. Pragnę zainicjować w naszej Wspólnocie powstanie grupy wspierającej dzieło powołań. W ten sposób jeszcze mocniej odpowiemy na apel naszego nowego Biskupa, który mocno prosi wszystkich wiernych o modlitwy w intencji powołań. Pragnę przy tej okazji wspomnieć, ze w minionym tygodniu w Kancelarii Parafialnej znalazłem Księgę Dzieła Duchowej Pomocy Powołaniom założoną w roku 1978 . (wpisy zakończono w roku 1993) W księdze są zapisane osoby, które zobowiązały się modlić w intencji powołań na czas określony a niektórzy przez całe swoje życie. Wielu z zapisanych parafian już nie żyje. Chcąc więc kontynuować to dzieło – zapraszam chętnych, którzy w każdy I – szy czwartek miesiąca (cyklicznie w różnych kościołach) pragną się spotykać się na mszy św. i krótkiej adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Po spotkaniu w kościele udamy się na plebanie na drugą część spotkania. Zapraszam zatem w najbliższy czwartek 4 maja do kościoła parafialnego na godz. 17.00
  3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – po mszach zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc maj „za dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziców, aby Chrystus Eucharystyczny był dla tych rodzin wzmocnieniem
  4. Rozpoczyna się miesiąc szczególnej modlitwy Maryjnej – zachęcam do modlitwy majowej w naszych w kościołach i w rodzinach, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszach. W Golcach przy kapliczce u państwa Szymik codziennie o 19.00. W kościołach: Dębołęce w dni powszednie o godz. 18.00; w Rudkach po długim weekendzie od  poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  5. Msze św. w tym tygodniu:  Środa: (Uroczystość NMP Królowej Polski) w Karsiborze o 10.00 i w Rudkach o 11.30; czwartek: Rudki o  g. 17.00 (msza wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i wievcznym Kapłanie.) ; piątek w Karsiborze o godz. 17.00 i w Golcach o godz. 18.00 (przy remizie OSP) sobota: w Laskach Wałeckich (msza niedzielna) o godz. o 17. 00 .
  6. Golce: W minionym tygodniu otrzymałem z Urzędu Marszałkowskiego ze Szczecina informację o pozytywnym przyjęciu wniosku złożonego na kolejny etap remontu kościoła w Golcach . Kwota przyznanej dotacji to 70.000 zł. W sobotę 6 maja z racji święta sw. Floriana przy remizie OSP w Golcach zostanie odprawiona msza św. dziękczynna w intencji strażaków ich rodzin 
  7. Przypominam, że we wtorek 2 maja przypada narodowe święto flagi – nie zapomnijmy o naszych narodowych barwach. Wywieszenie w tym dniu flagi narodowej jest wyrazem naszej dumy z przynależenia do narodu polskiego.
  1. W najbliższą sobotę 6 maja od godz. 10.00 odwiedzę chorych i starszych z comiesięczną posługą sakramentalną.
  2. W przyszłą niedzielę w każdym kościele po mszach poświecę dzieciom pierwszokomunijnym książeczki do nabożeństwa. Proszę rodziców o przyniesienie też karteczek z zaliczeniami przez dzieci wyznaczonych modlitw.
  3. Komunikat Biskupa Diecezjalnego : na piątek dnia 5 maja Bp Zbigniew Zieliński udziela wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie naszej Diecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.
  4. Bóg zapłać za dekoracje naszych świątyń . Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.      KS. PROBOSZCZ