1. Dzisiejsza Niedziela – rozpoczyna kolejny Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Już przez 15 kolejnych lat możemy dziękować  Panu Bogu za ten największy dar, jakim jest Jego Słowo. Przy tej okazji warto pomyśleć gdzie w moim domu znajduje się Pismo Święte – i jak często tym spisanym Bożym Słowem się karmimy?

2. W dniu jutrzejszym przeżywać będziemy przeniesioną z dzisiejszej niedzieli Uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski i diecezji. Zapraszam na jutro do Rudek na mszę św. ku czci św. Wojciecha do kościoła parafialnego na godz. 17.00.

3. Msze św. w tym tygodniu:  poniedziałek  Uroczystość św. Wojciecha: w Rudkach o godz. 17.00;   we wtorek i środę nie ma mszy św. (wybory sołtysa – zachęcam do udziału w głosowaniu) czwartek Dębołęka o godz. 17.00;  piątek w Karsiborze o 17.00;  w sobotę w Dębołece o godz.17.00 (msza niedzielna) w Laskach Wałeckich w niedzielę o godz. 11.30  .

  1. W przyszłą niedzielę – tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza czy też inaczej mówiąc: Niedzielę Powołaniową – będziemy modlić się w intencji zwłaszcza nowych powołań. Co roku w tę niedzielę gościliśmy też kleryka w WSD z Koszalina. Z powodu zbyt małej ilości kleryków tym razem nie przyjadą oni do wszystkich parafii. Z tego powodu w tym roku również i my będziemy się modlić bez obecności kleryka, czy też innego przełożonego z Seminarium.  Będzie odczytany specjalny list Rektora tej skierowany do naszej Wspólnoty. Po mszy będziemy mogli wspomóc nasze Seminarium wrzucając  dobrowolną ofiarę do specjalnej puszki.
  2. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości zaprasza na Rekolekcje dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin, ruchu trzeźwości i wolontariuszy w dniach 29-30 kwietnia 2023 r. w Centrum Edukacji i Formacji Ośrodek Rekolekcyjny w Koszalinie obok Wyższego Seminarium Duchownego.
  3. We wtorek 25 kwietnia przypada 14 rocznica święceń biskupich biskupa pomocniczego Krzysztofa Zadarki – naszego pasterza polecam modlitwie parafian.
  4. Bóg zapłać wyznaczonym rodzinom za posprzątanie naszych świątyń . Po mszy do nabycia Gość Niedzielny. KS.PROBOSZCZ