1. Dzisiaj – w II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia – obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.
  2. Niedziela Miłosierdzia Bożego – to także patronalne święto Caritas. Modlimy się w intencji zaangażowanych w dzieła charytatywne oraz wszystkich ofiarodawców.  Po mszy świętej będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę do puszek Caritas. Dzieci po mszy otrzymają także niespodziankę z logo Caritas.
  3. Msze św. w tym tygodniu: Karsibór: poniedziałek i piątek – 17.00 Rudki: wtorek – godz. 17.00; Golce: środa – godz.17.00; Dębołęka: czwarteknie ma mszy;  Laski Wałeckie: sobota godz. 17.00 (msza niedzielna);
  4. Przyszła niedziela – to niedziela Biblijna – zaakcentujmy owo Słowo Boże, które czytane jest podczas każdej mszy świętej nie tylko poprzez umieszczenie Biblii w naszych świątyniach, ale także i w naszych domach.
  5. Golce: na stronach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostały umieszczone informacje o Beneficjentach, którzy po wcześniejszym złożeniu wniosków otrzymały pozytywną lub negatywną weryfikacje . Z przyjemnością pragnę poinformować, że Parafii naszej na remont kościoła w Golcach, przyznano po raz kolejny (4 raz) dotację celową w kwocie 510 000 zł. Przy czym pragnę też poinformować, że w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład – Rządowy Program Ochrony Zabytków” również złożyłem wniosek wraz kosztorysem. Wnioski zostały złożone do Gminy, gdyż to samorządy na różnych szczeblach będą je prezentowały i przedstawiały w ramach „Polskiego Ładu”
  6. 1 maja 2023 w Skrzatuszu – odbędzie się Diecezjalny Dzień Ministranta –jeśli są chętni ministranci, którzy chcieliby wziąć udział w tym dniu, to proszę rodziców o kontakt ze mną. Będę potrzebne zgody i przynajmniej 1 – 2 rodziców jako chętni opiekunowie, którzy wraz ze mną  zawieźliby tych ministrantów.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie naszych świątyń. Po mszy nowy Gość Niedzielny. Ks. Proboszcz