1. Dziś Niedziela Palmowa. Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, który wie, że w tym Mieście ma wziąć na swoje ramiona krzyż na którym zostanie ukrzyżowany. Prawdę o tych wydarzeniach wspominamy dziś przez poświęcenie palm i wysłuchanie nieco dłuższej niż zwykle Ewangelii o Męce Pańskiej.
 2. Dziś po mszach zmiana tajemnic Żywego Różańca : w miesiącu kwietniu modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 3. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy w Kościele WIELKI TYDZIEŃ w którym najważniejsze są 3 dni zwane Triduum Paschalnym w których uobecniamy i wspominamy tajemnicę Męki , Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego.
 4. Msze św. w Wielkim Tygodniu :

Wielki Czwartek: Dębołęka godz. 17.00 (po mszy  przedstawienie o Męce Pańskiej w wykonaniu dzieci) Rudki:  godz. 18.00 .

Wielki Piątek (Liturgia Wielkiego Piątku) Rudki:  – godz. 18.00

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna  Rudki:  – godz. 19.00

 1. Kancelaria parafialna czynna wyjątkowo w tym tygodniu w środę od 18.00 – 19.00
 2. TRIDUUM PASCHALNE:

WIELKI CZWARTEK

Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. To dzień i święto  wszystkich kapłanów. Po mszy nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy od 21.00 -22.00

WIELKI PIĄTEK

Dzień Męki i Śmierci Jezusa. Jest to jedyny dzień, kiedy w Kościele nie jest sprawowana msza  święta tylko tzw. Liturgia W. Piątku: składająca się z 3 części: 1 – Liturgii Słowa, 2 – Adoracji Krzyża i części  3 – Komunii świętej. Zachowujemy w tym dniu post ścisły /od 18- 60 roku życia 3 posiłki bezmięsne w tym jeden do syta; pozostali zachowują wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 15.00 (godzina Męki Chrystusa) w kościele parafialnym odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wieczorem po Liturgii Wielkiego Piątku – przeniesienie Najświętszego sakramentu do Bożego Grobu i Adoracja do 22.00. od godz. 21.00 będzie jeszcze możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zwyczajem lat poprzednich liczę na pomoc w adoracji przy Bożym Grobie naszych strażaków.

WIELKA SOBOTA

Zachęcam by tego dnia zachować zwyczajowo post (powstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych) Do południa odbędzie się poświęcenie pokarmów według następującego porządku:

Wielboki – 9.50; Dobrzyca – 10.15; Golce – 10. 25;  Karsibór – 10.45; Laski Wałeckie – 11.15 ; Boguszyn – 11.30; Dębołęka 11.40;  Kłosowo – 11.50; Rudki – 12.00. Ofiary, które zbierane będą podczas poświęcenia – to jałmużna wielkopostna dla ubogich. Wszyscy, którzy na początku wielkiego postu zabrali ze sobą kartonowe skarbonki – proszę o przyniesienie ich w dniu poświęcenia pokarmów.

Na mszę Wigilii Paschalnej o gdodz.19.00 przychodzimy ze świecami– strażaków w tym roku proszę o pomoc w przygotowaniu przed kościołem ogniska.

 1. Porządek mszy świętych w ŚWIĘTA WIELKANOCNE:

 Niedziela Zmartwychwstania (09.04)

Rudki – MSZA z PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ  o godz. 6 .00

Dębołęka – godz.  8.30 (z procesją wokół kościoła);  

Karsibór – o godz. 10.00 ; Golce – g. 11.30;

Poniedziałek Wielkanocny (10.04)

Golce godz. – 9.00; Karsibór – godz. 10.00;

Dębołęka – godz. 11.30 i Laski W  g. 11.30 Rudki – godz. 13.00.

 1. Dzisiaj przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, modlimy się przez Jego wstawiennictwo także o łaskę opamiętania i nawrócenie dla wszystkich nieprzyjaciół Kościoła i katolików. W całej Polsce odbywają się dziś Marsze Papieskie, koncerty ,a w kościołach liczne czuwania modlitewne i Apele ku czci jego pamięci. Również u nas w kościele parafialnym o godz. 20.00 odbędzie się dziś Czuwanie pod hasłem „razem z Janem Pawłem II”  zapraszam wszystkich parafian i gości, którzy pragną wyrazić wdzięczność  Wielkiemu Świętemu i naszemu  Rodakowi za Jego cały Pontyfikat i za wszystko co uczynił dla całego Kościoła i naszej Ojczyzny. Zachęcam też aby o godz. 21.37 zapalić w naszych oknach świece.
 2. Dziś po mszy u naszych ministrantów do zabrania bezpłatny nadzwyczajny numer ewangelizacyjny „Dobre Nowiny” – poświęcony osobie św. Jana Pawła II. 
 3. Golce: Od 12 kwietnia wznawiamy akcję „sadzimy las” tym razem wyjazdy będą popołudniami od godz. 16.00 – 20.00 . Uzyskany dochód przeznaczamy na zakup ławek do remontowanego kościoła.
 1. Rudki: dziękuje panom Krzysztofowi Piekarskiemu i Kamilowi Kudlińskiemu za pracę przy naprawie uszkodzonego ogrodzenia kościoła, serdeczne podziękowanie p. sołtysowi za zorganizowanie i pomoc w naprawie przykościelnej dzwonnicy. Dziękuję anonimowej rodzinie za wkład finansowy w zakupie nowego kociołka na wodę święconą i kropidła koszt 555 zł (200 zł rodzina 355 ofiary ze składek po 5 zł) 
 2. Bóg zapłać za posprzątanie świątyń, dekoracje świąteczne (z racji rocznicy śmierci św. Jana Pawła II) i za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Słowa podziękowania kieruję też w imieniu Szkolnego Koła Caritas z Karsiboru za wsparcie w ubiegłą niedzielę (w Golcach, Karsiborze i Rudkach) akcji „Pola Nadziei” (na Hospicjum zebrano 556,50 zł)  KS. PROBOSZCZ