1. To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z tradycją dziś zasłoniliśmy figurę Chrystusa na krzyżu, aby uroczyście ją odsłonić w Wielki Piątek.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej Parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Ojcu Rekolekcjoniście, ks. Ryszardowi, którego serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej – życzymy mocy i światła Ducha Świętego, aby swoim słowem wzmocnił nas duchowo. Plan rekolekcji w gablotach przed kościołem.
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa zapraszam do kościoła z palmami, aby rozpocząć uroczyście obchód Wielkiego Tygodnia. Przypominam, że Palmy można nabyć u naszych pań z Caritasu, a ofiary złożone za ich nabycie przeznaczamy na nasze kościoły oraz na działania statutowe naszej Caritas.
  4. Porządek mszy świętych w tym tygodniu: poniedziałek i wtorek (plan Rekolekcji) nie będzie mszy w środę. czwartek –  msza w Dębołęce o 17.00;  w piątek  w Karsiborze – godz. 17. 00 (po mszy – Droga Krzyżowa) . Msza niedzielna  w Laskach Wałeckich w przyszłą sobotę o godz. 17.00.
  5. Zbliżają się święta wielkanocne , zwracam się z gorącą prośbą zwłaszcza do tych parafian, którzy swoją opieką otaczają nasze przydrożne krzyże i kapliczki – nie zapomnijmy o ich odnowieniu i ozdobieniu.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca; intencja na miesiąc kwiecień : O nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne – także i z naszej Wspólnoty Parafialnej
  7. Golce, Karsibór i Rudki: po mszy wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej w Karsiborze włączają się w akcję pomocy dla naszego Darłowskiego Hospicjum. Będziemy mogli wesprzeć to piękne dzieło. Wolontariusze ofiarodawcom będą wręczać symboliczne „mufinki z naklejką pola nadziei”
  8. W przyszłą sobotę  1 kwietnia – od godz. 10.00 z posługą sakramentalną udam się do chorych i starszych oraz tych których odwiedzam 2 razy do roku przed świętami. Dziękuję za posprzątanie kościołów. Do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego. KS. PROBOSZCZ