1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu tzw. ”Letare” nazywana jest niedzielą radości. Łacińskie „Letare” – pochodzi od słów antyfony na wejście, które brzmią: „Wesel się Jeruzalem ! A  wy wszyscy, którzy ją miłujecie, spieszcie tu gromadnie” Kościół – jako Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z chrztu i eucharystii i gromadzi się radośnie na mszy świętej, która uobecnia zbliżające się wydarzenia paschalne.
  2. W przyszłą niedziele rozpoczniemy w naszej Parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi je ks. Ryszard Fudala proboszcz parafii pw. św. Rodziny w Bińczu i zarazem wicedziekan Dekanatu Czarne. Ojcu Rekolekcjoniście życzymy mocy i światła Ducha Świętego aby swoim słowem wzmocnił nas duchowo. Plan rekolekcji w gablotach przed kościołem ( wolne intencje w niektóre dni rekolekcji).Ulegną zmianie godziny odprawiania mszy w przyszłą niedzielę. (Rudki: Gorzkie Żale- przed mszą ).
  3. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość św. Józefa przeniesiona z dzisiejszej niedzieli. Msza w kościele parafialnym o godz. 18.00. W sobotę natomiast 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – to zarazem dzień ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. Wszystkim , którzy pragną kontynuować modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych lub pragną ją rozpocząć zapraszam do zakrystii by odebrać tekst modlitwy i kartkę na której wypisujemy swoje dane celem wpisania do Parafialnej Księgi Duchowej Adopcji.
  4. Msze święte w tym tygodniu:  poniedziałek – Rudki godz. 18.00; środa– Golce godz. 17.00;   czwartek – Dębołęka godz. 17.00 – po mszach nabożeństwa Drogi Krzyżowej ; niedziela: Laski W. – o 11.00.
  5. W przyszłą niedzielę zgodnie z tradycją zasłonimy figurę Chrystusa na krzyżu, aby odsłonić ją w dzień Męki czyli w Wielki Piątek.
  6. Parafialna Caritas pragnie serdecznie zachęcić wszystkich parafian, aby nabyć piękne palmy przygotowane osobiście przez członków Parafialnej Caritas w naszych kościołach . Uzyskane ofiary wspomogą w połowie konto naszej Parafialnej Caritas a w połowie będą przeznaczone na bieżące potrzeby w naszych kościołach.
  7. Rudki : została zakupiona nowa kustodia (koszt 1290 zł – 232 zł z puszki z tyłu kościoła , 500 zł z ofiar uzyskanych podczas zapalania świeczek przy figurze św. Wawrzyńca, 558 zł z ofiar otrzymanych od niektórych rodzin po tzw.5 zł)
  8. Dziękuję sprzątającym świątynię. Po mszy do nabycia Gość Niedzielny. Ks. PROBOSZCZ