1. Dziś w Golcach zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich chorych z całej naszej parafii, a w szczególności w intencji odwiedzanych z posługą sakramentalną w pierwsze soboty i przed świętami. W ubiegłą niedzielę z racji Światowego Dnia Chorego 47 osób przyjęło sakrament namaszczenia chorych. Zwracam się jeszcze raz z prośbą do tych, którzy tydzień temu przyjęli ten sakrament w naszych kościołach o dostarczenie na karteczkach swoich danych celem zapisania w parafialnej księdze chorych.
 2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres WIELKIEGO POSTU, przypominam o godnym przeżyciu tego okresu. W Środę Popielcową wszystkich wiernych od 18 do 60 r. życia tego dnia obowiązuje post ścisły, pozostałych zaś wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Porządek mszy świętych wraz z obrzędem posypania głów popiołem:  Golce – godz. 10.30 ; Dębołęka – godz. 12.00; Karsibór – godz. 17.00 i Rudki godz. 18.00 (w Rudkach i Dębołęce są wolne intencje)
 1. Od Środy Popielcowej – w Kościele rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o Ducha Trzeźwości Narodu.
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej zasadniczo w dni powszednie po mszach czyli o godz. 17.30 (w tym tygodniu  Droga Krzyżowa w piątek w Karsiborze po mszy czyli  o 17.30)
 3. Gorzkie Żale w niedzielę – w kościołach filialnych przed mszą; w parafialnym po mszy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie (bez kazania pasyjnego)
 4. REKOLEKCJE WIEKOPOSTNE rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu, poprowadzi je ks. Ryszard Fudala – proboszcz Parafii pw. Św. Rodziny w Bińczu, wicedziekan Dekanatu Czarne.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna w czwartek tylko wyjątkowo w piątek (24 lutego) od 18.00 – 19.00
 6. Msze święte w tym tygodniu: środa popielcowa : Golce godz. 10.30 ; Dębołęka – godz. 12.00; Karsibór – godz. 17.00 i Rudki godz. 18.00;  piątek: Karsibór – godz. 17.00; sobotę: w Laskach Wałeckich  (msza niedzielna) – o godz. 17.00.
 1. W 24 lutego o godz. 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Pile odbędzie się Wielkopostne Czuwanie Młodych.
 2. Golce: ze zbiórki i z sprzedaży złomu oraz metali kolorowych (razem 6 ton) uzyskano dochód na nowe łąwki do kościoła kwotę 10 500 zł. 
 3. W ubiegłą niedzielę na pomoc ofiarom trzesięnia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 870 zł. Bóg zapłać. Natomiast w Rudkach na pomoc dla Kingi zebrano 1300 zł. W imieniu rodziców, wolontariuszy jak i samej Kingi jeszcze raz dziękuję za okazaną pomoc.. DZIŚ PO MSZACH BĘDZIE MOŻNA PONOWNIE NABYĆ SŁODKIE WYPIEKI – CIASTA , A UZYSKANY DOCHÓD WESPRZE FINANSOWO WSZELKIE AKCJE CHARYTATYWNE JAKIE W OSTATNIM CZASIE W RÓŻNYCH MIEJSCOWOŚCIACH ODBYWAŁY SIĘ W RAMACH POMOCY DLA KINGI RYDZ. 
 4. Bóg zapłać za posprzątanie naszych świątyń. Przypomnę że w okresie wielkiego postu nie przyozdabiamy ołtarza kwiatami. Po mszy do nabycia Nowy numer Gościa Niedzielnego . Ks. PROBOSZCZ