1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc luty: modlimy za wszystkich powołanych ze zgromadzeń zakonnych, a zwłaszcza o nowe powołania żeńskie i męskie do instytutów życia konsekrowanego.
  2. Msze święte w tym tygodniu: środa w Golcach (popogrzebowa) o godz. 17.00, czwartek msza w Dębołęce o godz. 13.30 (pogrzebowa) i o godz. 17.00 (popogrzebowa) i w piątek o godz. 17.00 w Karsiborze (popogrzebowa) . W sobotę: o godz. 13.00 w Rudkach (msza popogrzebowa) o godz. 16.00 w Karsiborze i o godz.17.00 w Golcach (msza niedzielna) . Msza w Laskach Wałeckich – w niedzielę: godz. 9.00.
  3. W najbliższą sobotę z racji wspomnienia św. Matki Bożej z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Modlimy się za wszystkich chorych, niepełnosprawnych , służbę zdrowia i tych , którzy opiekują się zwłaszcza obłożnie chorymi. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach  osobom, które czują pewne niedomagania, są osłabione po chorobie Covidowej lub zmagają się z chorobami nowotworowymi udzielę sakramentu namszczenia , który jest sakramentem uzdrowienia i wzmocnienia naszego ducha i ciała. Proszę jednak o zabranie ze sobą kartki z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz miejscowością zamieszkania, celem zapisania w parafialnej księdze chorych. Podpis na kartce oznacza jednocześnie wyrażenie zgody na umieszczenie danych w księgach parafialnych.(RODO) Okazja do skorzystania ze spowiedzi św. w tygodniu przed mszami.
  4. Kancelaria Parafialna czynna w czwartek 18.00 – 19.00.
  5. W ubiegłą środę zakończyłem wizytę duszpasterską. Pragnę w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie, szczere rozmowy, a także za wspaniałą gościnność, którą wraz z ministrantami doświadczyliśmy u bardzo wielu parafian. Bóg zapłać także za ofiary, które otrzymałem podczas tej kolędy. Dziękuję też przy tej okazji za ofiary, które wielu parafian złożyło na nasze świątynie . Bóg zapłać za wsparcie materialne zgromadzen zakonnych w miniony czwartek zebraliśmy na ten cel 295 zł)
  6. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń i rozebranie dekoracji świątecznych.
  7. Dębołęka: Bóg zapłać osobom które posprzątały i wywiozły z placu przykościelnego liście.
  8. Rudki: w gablocie jest wywieszone rozliczenie składek po 5 zł. za rok 2022.
  9. Rudki: za tydzień po mszy (12.02. br.) w Rudkach odbędzie się tzw. „kiermasz ciast” . To akcja charytatywna przyjaciół rodziny chorej Kingi Rydz. Kinga choruje na SMA /rdzeniowy zanik mięśni/ Uzyskany dochód wesprze zarejestrowaną zbiórkę i w całości będzie przeznaczony na pomoc dla Kingi. Z góry w imieniu rodziców i przyjaciół serdecznie dziękuję za okazaną pomoc.
  10. Po mszy do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
  11. K O M U N I K A T informujący o objęciu urzędu Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego przez Biskupa Zbigniewa Zielińskiego.                  KS. PROBOSZCZ