1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Kościół coraz głośniej woła: „Pan jest blisko”. Zostało już niewiele czasu – by uroczyście rozpocząć przeżywanie kolejnych Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcam do godnego przeżycia Wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd, tradycyjnie zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych w tym dniu.
  2. Msza św. roratnia w tym tygodniu: w Golcach w środę o 17.00., w czwartek w Dębołęce msza popogrzebowa o godz. 17.00
  3. Okazja do spowiedzi przedświątecznej: w poniedziałek 19 grudnia : w Karsiborze  o godz. 17.00 w  Rudkach o godz. 18.00 . we wtorek 20 grudnia w  Golcach o  godz. 17.00   i  w Dębołęce ok. godz. 17.45.
  4. PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH W (UROCZYTSE PASTERKI I DNI ŚWIĄTECZNE ) sobota (24 grudnia) :

          Golce i Karsibór – godz. 22.00 ; Dębołęka i Rudki – godz. 23.30

            Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na „Fundusz Ochrony Życia”

  1. Porządek mszy w Pierwszy Dzień Świąt (25 grudnia – niedziela)

Laski Wałeckie  – godz. 9.00

Karsibór i Golce – godz. 10.30

Dębołęka i Rudki – godz. 12.00

  1. Natomiast w Drugi Dzień Świąt (26 grudnia – poniedziałek)

Laski Wałeckie – 9.00

Karsibór i  Golce – 10.30

Dębołęka  i  Rudki – 12.00  

        Taca z tego dnia w całości przeznaczona na KUL  kształcenie w Diecezji.

  1. Już teraz dziękuję wszystkim, którzy będą przygotowali dekoracje świąteczne naszych kościołów.
  2. Za tydzień do nabycia będzie świąteczny numer Gościa Niedzielnego ( będzie to nr podwójny w  cenie 15 zł.)
  3. Dziękuję Szkolnemu Kołu Caritas z Karsiboru, który naszym parafianom przekazał kilka paczek na święta.
  4. W tym Roku udam się z wizytą kolędową do mieszkańców naszej Parafii. Po niemal dwóch latach przerwy oprócz wspólnej modlitwy będę chciał poruszyć wiele spraw. W czasie wizyty pragnę byście się podzielili waszymi radościami i problemami. Pragnę wsłuchać się w wasz głos, który jest dla mnie ważnym czynnikiem budowania Wspólnoty, której życie religijne nieco osłabło. Przybliżę też sprawy związane z remontami i zagadnieniami ekonomicznymi.  Epidemia pokazała jak bezcennym jest czas spotkań w domach naszych wiernych. Bez tego spotkania trudno wyobrazić sobie dalsze budowanie klimatu wzajemnego zaufania oraz realizację duszpasterskiej troski o powierzone mi wspólnoty. Wizyta rozpocznie się po świętach – jeszcze przed rozpoczęciem Nowego Roku. Ks. PROBOSZCZ