1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, który zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca.
  2. W  następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, oraz zakończenie Roku Liturgicznego, a za dwa tygodnie – 27 listopada,  1 Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny.
  3. Msze św. w tym tygodniu:  Rudki  we wtorek godz. o 17.00; Golce środa o godz. 17.00; czwartek o godz. 17.00 w Karsiborze (popogrzebowa)  i godz. 18.00 w Dębołęce (nabożeństwo wypominkowe połączone z komunią swiętą) w piątek Karsibór o godz.17.00; w sobotę  Laski Wałeckie (msza niedzielna) o godz.17.00. – po mszach nabożeństwa wypominkowe..
  4. Kancelaria Parafialna czynna w najbliższy czwartek od 18.30 – 19.00
  1. Za tydzień w kościele parafialnym po komunii wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Najświętszego Sakramentu i Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi . Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia się Chrystusowi Królowi można zyskać odpust zupełny.
  2. Przypominam , że do końca listopada można pobrać Deklaracje zgłoszeniowe kandydatów do bierzmowania (dotyczy klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej)
  3. Dziś po mszy można złożyć do puszek dobrowolną ofiarą w ramach Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Nasza modlitwą i ofiarami w tym roku wspieramy  Ukrainę – a hasłem tej zbiórki są słowa : „Bóg nie wyjechał z Ukrainy”
  4. Bóg zapłać wyznaczonym rodzinom, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali świątynie.  O posprzątanie za tydzień prosimy następne wyznaczone rodziny.
  5. Po mszy do nabycia nowy numer nr Gościa Niedzielnego (dziś z płytą Biblia Audio – czyli Listy Apostolskie i Apokalipsa św. Jana) KS. PROBOSZCZ