1. Dziś obchodzimy kolejny XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Tradycyjnie w ramach tego dnia we wszystkich kościołach i w miejscach publicznych Polski przeprowadzone są zbiórki ofiar.Po mszy u naszej młodzieży do specjalnych puszek możemy również złożyć swój dar jako wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli tym samym włączyć się w budowę tego żywego pomnika, który Polacy od 22 lat budują Ojcu Świętemu.
 2. Msze św. w tym tygodniu: Wtorek w Rudkach o 17.00 środa w Golcach o 17.00 w czwartek – Dębołęce o 17.00 ; w piątek w Karsiborze o 17.00 – po mszach nabożeństwa różańcowe; sobota  w Rudkach o godz. 16.00 (msza ślubna) w  Laskach Wałeckich o godz. 17.00 (msza niedzielna)
 1. Kancelaria parafialna w czwartek 18.00 – 19.00
 2. Wspomnienia liturgiczne: we wtorek św. Łukasza Ewangelisty (święto patronalne służby zdrowia) piątek św. Jana Kantego ( patrona min. Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie) w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
 3. Zbliża się miesiąc listopad – to czas wyjątkowej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. W kościołach są wyłożone kartki wypominkowe.
 4. W miniony czwartek Ks. Biskup Zbigniew Zieliński udzielił 57 młodym ludziom sakramentu bierzmowania. Dziękuję w tym miejscu młodzieży za godną postawę i duchowe przeżycie tej uroczystości. Słowa wdzięczności kieruję do rodziców za dar ołtarza a także do tych, co sprzątali i dekorowali świątynie. Dziękuję animatorom p. Ewie i p. Bogusławie oraz pani katechetce Beacie. Bóg zapłać asyście liturgicznej i wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tej uroczystości.
 5. Przyszła niedziela – rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY w kościele. Ofiary złożone na tace w całości przeznaczone są na cele misyjne.
 6. Golce: w miniony piątek w obecności wykonawców, kierownika budowy, inspektora nadzoru i przedstawicieli Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków , dokonano odbioru prac kolejnego etapu remontu kościoła. Po zapłaceniu ostatnich faktur rozpocznę przygotowywanie dokumentacji powykonawczych i sprawozdań z wykonanych prac oraz rozliczeń z otrzymanych dotacji (otrzymane dotacje w roku 2022:  860 tyś. + 10.000 darowizna). Po rozliczeniu i  akceptacji ze strony dotowanych przedstawię całkowity  koszt finansowy remontu tego etapu. 
 7. Golce: 22 października zapraszamy zgłoszone osoby oraz innych chetnych do sadzenia lasu. Zbiórka przed kościołem o 7.00 rano.
 8. Pragnę serdecznie podziękować za życzenia imieninowe, dar serca (prezenty) oraz za zamówioną msze św. w mojej intencji . Bóg zapłać.
 9. Jest już nowy kalendarz intencji na rok 2023. 
 10. Po mszy do nabycia nowy numer nr Gościa Niedzielnego (z płytą Biblia audio ). Dziękuję za wszelkie ofiary, posprzątanie świątyń i przygotowanie dekoracji na Dzień Papieski.  Ks. PROBOSZCZ