1. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, we wszystkich kościołach w Polsce są prowadzone są dziś badania niedzielnych praktyk religijnych (tzw dominicantes czyli  liczenie wiernych).
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Tradycyjnie w ramach tego dnia we wszystkich kościołach i w miejscach publicznych Polski dokonuje się zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również i my włączamy się tę akcję. Po mszy młodzież z naszej Parafii będzie prosić o wsparcie poprzez złożenie dobrowolnej ofiary do specjalnych puszek. Zbiórka środków na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” stanowi od 22 lat „żywy pomnik”, który Polacy budują Ojcu Świętemu.
  3. W sobotę 15 października br. o godz. 10:00 w koszalińskiej katedrze biskup Edward Dajczak będzie przewodniczył Mszy na zakończenie II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Poprzedzi ją podpisanie uchwał synodalnych. Z naszej wspólnoty również kilkoma samochodami udajemy się na te uroczystości .
  4. W najbliższy czwartek 13 października w Karsiborze o godz. 17.00, Bp Koadiutor Zbigniew Zieliński, udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży oraz kilku podopiecznym z Ośrodka Rehabilitacyjno – Opiekuńczego z Iłowca. Zapraszam w sposób szczególny do tej uroczystości nie tylko chętnych parafian, ale w sposób szczególny rodziny i przyjaciół naszej młodzieży.
  5. W piątek (14.X) przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwach o nauczycielach,  wychowawcach i katechetach, także o tych naszych nauczycielach, którzy odeszli już do wieczności.
  6. W dniu 15 października (sobota) obchodzony jest już kolejny Dzień Dziecka Utraconego. Myślimy więc tu przede wszystkim o tych dzieciach, które zmarły jeszcze pod sercem matki. W kilku miastach diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej odbędą się zbiorowe pogrzeby. Pochowane zostaną prochy dzieci zmarłych w wyniku poronienia bądź martwego urodzenia, pozostawione w szpitalach.
  7. Msze św. w tym tygodniu:   wtorek  w Rudkach – godz. 17.00 (we wtorek po mszy nabożeństwo różańcowe);  czwartek  – Karsibór – godz. 17.00 (BIERZMOWANIE) w  sobotę w Rudkach o godz. 13.00  (chrzty)   w Laskach  Wałeckich (msza niedzielna) – godz. 17.00
  8. Już dziś będzie można zabrać ze sobą kartki na wypominki. Będą również dostępne za w następne dni października. Wypisani zmarli będą odczytywani podczas wypominkowych nabożeństw w miesiącu listopadzie.
  9. Golce: 15 października 2022 (sobota) o godz. 7.00 rano przy kościele zbiórka zapisanych osób do sadzenia lasu. Przypomnę, że uzyskany dochód przeznaczamy na zakup ławek do kościoła. Będzie to też piękna nasza odpowiedź na ogólnopolską akcję pod hasłem „SADZIMY”.
  10. Słowa podziękowania kieruję do sprzątających nasze świątynie. Po mszy do nabycia nowy numer nr Gościa Niedzielnego . Ks. PROBOSZCZ