1. Stajemy dziś w duchowej łączności z Pielgrzymami i Pasterzami naszej Metropolii na czele z przewodniczącym Episkopatu Polski , którzy przybyli dziś do Skrzatusza, aby u Matki Bożej Zranionej Miłości i Naszej Nadziei która jest ponownie ukoronowana – zwieńczyć Wielki Jubileuszu 50 – lecia istnienia naszej Diecezji.
  2. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek w Dębołęce o godz. 17.00 ; w czwartek wyjątkowo w Rudkach o godz. o 17.00;   w sobotę  w Golcach  o 17.00 (msza niedzielna) oraz w Karsiborze o godz. 18.00 – (nabożeństwo nałożenia krzyży); w Laskach Wałeckich o godz. 9.00. (msza w niedzielna)
  3. Spotkania z rodzicami dzieci komunijnych (dla rodziców z obu szkół): 25 września w niedzielę o godz. 18.00 
  4. W najbliższą sobotę 24 września – na godz. 18.00 zapraszam wszystkich kandydatów wraz z rodzicami na specjalne nabożeństwo podczas którego rodzice nałożą swoim dzieciom pamiątki bierzmowania – krzyże. Po nabożeństwie , krótka próba i wybranie osób funkcyjnych na uroczystość bierzmowania .
  5. Kancelaria parafialna czynna w czwartek 18.00 – 19.00
  6. Dziś po mszy są jeszcze do nabycia Kalendarze Diecezjalne (10 zł) oraz pamiątki z dzisiejszej uroczystości Koronacji Matki Bożej Skrzatuskiej (magnesy ze Skrzatuską Pietą w cenie 10 zł)
  7. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Ławrukiewicz, kawaler zamieszały w Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Broczynie oraz Martyna Łucja Stawicka , panna zamieszkała w parafii tutejszej – zap.1
  8. Dębołęka: kilkanaście tygodni temu wiatr ponownie zerwał cześć obicia wieży kościoła. Tym razem musieliśmy zamówić specjalny pojazd z drabiną Koszt  za wynajęcie pojazdu wyniósł: 670 zł. Serdeczne podziękowania panom: Pawłowi Giec i Romanowi Sowa, którzy w koszu na wysięgniku uzupełnili brakujące elementy i gwoźdźmi wzmocnili kolejne obicia wieży, Bóg zapłać   Bogusławie Wojdyła za zorganizowanie  pojazdu i tych prac naprawczych.
  9. Dziękuję za wszelkie ofiary , modlitwę i posprzątanie naszych świątyń. Proszę o przygotowanie świątyń na następny tydzień wyznaczonych parafian. Dziękuję za otrzymane życzenia urodzinowe .
  10. Za tydzień po mszach będzie można złożyć swoją dobrowolną ofiarę do puszek na Kształcenie w naszej Diecezji i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  11. Po mszy do nabycia nowy numer nr Gościa Niedzielnego. Ks. PROBOSZCZ