1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XII Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców .
 2. We środę w kalendarzu liturgicznym przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża. Z powodu mego wyjazdu do parafii Bińcze w Dekanacie Czarne, gdzie zostałem poproszony o poprowadzenie sumy Odpustowej – msza święta z formularza o Podwyższeniu Krzyża będzie odprawiona dzień wcześniej. Zapraszam do kościoła parafialnego we wtorek 13 września na godz. 17.00 na szczególną modlitwę , aby uczcić  Krzyż – znak i symbol naszej wiary, który stawiamy na grobach naszych bliskich, który stanowi nieodłączny element miejskiej i wiejskiej rzeczywistości, krzyża który wyróżnia się na wieży naszych świątyń, który wisi w naszych domach, szkołach czy niektórych miejscach pracy, krzyża który nosimy na naszych sercach.
 3. W naszej Diecezji w tym miesiącu zostanie oficjalnie zamknięty II Synod. Zapraszam zwłaszcza wszystkich członków parafialnego Zespołu Synodalnego także we wtorek na mszę dziękczynną za cały Synod oraz za pracę Parafialnego Zespołu Synodalnego. Po mszy na plebanii odbędzie się ostatnie zebranie Zespołu Synodalnego.
 4. W czwartek wspomnienie NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej, w naszym dekanacie to także dzień odpustu w Mielęcinie, w którym również będę uczestniczył. Nie będzie mszy w Dębołęce, Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. W sprawach kancelarii – zapraszam w najbliższy piątek w godz. 18.00 – 19.00
 5. Msze św. w tym tygodniu wtorek – Rudki 17.00;  środa i czwartek – nie ma mszy;   piątek w Karsiborze o godz. 17.00  ;  w sobotę w   Rudkach o godz. 15.00 (msza dożynkowa) w Karsiborze o godz. 16.00 (msza ślubna) i w Laskach Wałeckich o godz. 17.00 (msza  niedzielna).
 6. Z powodu wyjazdu niektórych kandydatów na Czuwanie i Pielgrzymkę do Skrzatusza w tym tygodniu nie będzie spotkania z bierzmowanymi.
 7. Pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych odbędzie się 25 września (niedziela o godz. 18.00) w kościele w Karsiborze. (przychodzą sami rodzice)
 8. W przyszłą sobotę (17.09) w Skrzatuszu odbędzie się Czuwanie Młodzieży, a dzień później w niedzielę (18.09) odbędzie się JUBILEUSZOWA DIECEZJALNA PIELGRZYMKA wszystkich wiernych z Diecezji . Uroczystej mszy św. o godz. 12.00 przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki (Ks. Bp Ordynariusz tej okazji skierował do wszystkich Diecezjan okolicznościowy list, który czytany jest we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Diecezji) W minionym tygodniu Delegacja z Koszalina wraz Księżmi Biskupami i Kusztoszem  Skrzatuskiego Sanktuarium w Watykanie przedstawili papieżowi do pobłogosławienia ufundowane przez diecezjan Korony Jubileuszowe dla Skrzatuskiej Piety.
 9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i dar modlitwy. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na nasze Diecezjalne Sanktuarium w Skrzatuszu.
 10. Golce: serdeczne podziękowania dla mieszkańców Golc za złożone w minionym ofiary na nowe ławki do kościoła. Bóg zapłać nowej Radzie Kościoła za przeprowadzenie tej zbiórki. Dziękuje również tym , którzy zapisali na sadzenie lasu. (uzyskany dochód także zasili wspomnianą zbiórkę na ławki)
 11. Po mszy do nabycia nowy numer nr Gościa Niedzielnego.
 12. Bóg zapłać za posprzątanie naszych świątyń. Proszę o przygotowanie świątyń na następny tydzień wyznaczonych parafian. Ks. PROBOSZCZ