1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych – w miesiącu wrześniu modlimy się : za dzieci i młodzież oraz wszystkich katechetów i nauczycieli, a także za rodziców.
  2. W najbliższy czwartek w kalendarzu liturgicznym wspominamy Narodzenie NMP – w Karsiborze to dzień Odpustu. Zapraszam na msze św. na godz. 18.00 – nie tylko mieszkańców Karsiboru, ale wszystkich związanych z tą świątynią. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do MB Loretańskiej i procesja wokół kościoła. To dzień „Matki Bożej Siewnej” – po mszach pobłogosławienie  ziarna siewnego i innych nasion. 
  3. W sobotę 10 września o godz. 15.00 w kościele w Karsiborze pierwsze organizacyjne spotkanie  kandydatów przed uroczystością do bierzmowania.
  4. Również w sobotę 10 września na godz. 18.30 do kościoła do Rudek zapraszam wszystkich dorosłych, którzy pragnęliby przyjąć sakrament bierzmowania.
  5. Msze św. w tym tygodniu; w wtorek w Rudkach o godz. 17.00 ; środa w Golcach w  o godz. 17.00 czwartek w Dębołęce o godz. 17.00 (popogrzebowa) oraz w  Karsiborze o 18.00  (Suma Odpustowa) ;  w piątek w Karsiborze o 17.00 (popogrzebowa) ; w sobotę  w  Rudkach o godz. 13.00  Laskach Wałeckich o 17.00 (msza niedzielna) w Rudkach o godz. 18.00;
  6. Jak co roku we wrześniu w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu odbędzie się Czuwanie Młodych (17.09). Chętnych pragnących wziąć udział proszę o kontakt. Dzień później (18.09) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka połączona z przeżywaniem naszych uroczystości Jubileuszowych. W związku z uroczystościami w Skrzatuszu Bp Ordynariusz skieruje do nas wszystkich swoje słowo, które będzie odczytane za tydzień. Również taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Skrzatusz.
  7. Zapisy nowych kandydatów do bierzmowania po 13 października.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Mijatkowski Krystian, zam. w Karsiborze (wcześniej w Marcinkowicach, Parafia św. Katarzyny ) oraz Paulina Radzka , panna zamieszkała w Karsiborze zap.2. ostatnia
  9. Za tydzień po mszy będzie można nabyć  Diecezjalne Kalendarze na rok 2023 w cenie 10 zł.
  10. Bóg zapłać za posprzątanie naszych świątyń i przyozdobienie kwiatami. Proszę o przygotowanie świątyń na następny tydzień wyznaczonych parafian
  11. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.   Ks. PROBOSZCZ