1. W tym tygodniu w czwartek przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Dziękujemy Bogu za wolną Polskę i prosimy Go o pokój na świecie, a zwłaszcza na ogarniętej wojną Ukrainie. Polecać będziemy wszystkich poległych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Msza św. w Czwartek w Dębołęce o godz. 17.00
  2. Również w czwartek rozpoczyna się nowy roku szkolno-katechetyczny. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego będą odprawione w piątek: w Dębołęce o godz. 8.00 i w Karsiborze o godz. 9.00. Zapraszam na tę msze uczniów, nauczycieli i rodziców. Dzieciom z klas pierwszych pobłogosławię i poświęce szkolne plecaki.
  3. Liturgia w tym tygodniu: wtorek : Rudki o 17.00; czwartek w Dębołęce o godz. 17.00 oraz  piątek Dębołęka o godz. 8.00 (msza szkolna) i Karsibór o godz. 9.00 (msza szkolna)  i o godz. 17.00 (msza parafialna)  oraz w sobotę: w Karsiborze o 15.00 (msza jubileuszowa) Laski Wałeckie o 17.00 (msza niedzielna).
  4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych – w miesiącu wrześniu modlimy się : za dzieci i młodzież oraz wszystkich katechetów i nauczycieli, a także za rodziców, aby nie ulegali współczesnym nurtom, które zdecydowanie sprzeciwiają wzorom chrześcijańskiego modelu wychowania dziecka i rodziny .
  5. W przyszłą sobotę od 10.00 odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną.
  6. Zapowiedzi przedślubne:

6.1.Szymon Piotr Konta, kawaler zamieszkały w Plutach, parafia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej , Pani Skrzatuskiej w Skrzatuszu oraz Martyna Cieślak, panna zamieszkała w Karsiborze – zap. 2

6.2. Mijatkowski Krystian, zam. w Karsiborze (wcześniej w Marcinkowicach, Parafia św. Katarzyny ) oraz  Paulina Radzka , panna zamieszkała w Karsiborze zap.1.

  1. U ministrantów lub w zakrystii do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego
  2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i posprzątanie świątyń. Ks. Proboszcz