1. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną środę swoją obecnością uświetnili święto naszego patrona św. Wawrzyńca . Bóg zapłać także tym, którzy zadbali o sprzątnięcie i wystrój kościoła parafialnego i otoczenia wokół świątyni.
  2. Jutro 15 sierpnia przezywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny . Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Po mszach tradycyjnie poświęcenie ziół i kwiatów oraz wszelkich płodów i owoców ziemi.
  3. Dzień 15 sierpnia to także Narodowe Święto Wojska Polskiego, ustanowione na dzień rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”. Pamiętajmy w naszych modlitwach zwłaszcza o wszystkich , którzy pełnią tę zaszczytną służbę w naszej Ojczyźnie.
  4. Jutro na Górę Chełmską do Koszalina w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin – przybędą pątnicy z całej Diecezji. W duchowej łączności z pielgrzymami z Góry Chełmskiej i Jasnej Góry jak również z tymi wszystkimi którzy przybyli dziś także do naszego Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu – stajemy przed Maryją Wniebowziętą i prosimy Ją o opiekę nad naszą Ojczyzną i nad naszymi Rodzinami.
  5. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są jako tzw. Cathedraticum – na utrzymanie Katedry w Koszalinie.
  6. W najbliższy wtorek przypada liturgiczne wspomnienie patrona kościoła filialnego w Dębołęce – św. Rocha. Zapraszam wszystkich mieszkańców Dębołęki, Kłosowa, Boguszyna i tych którzy związani są z tą świątynią na mszę Odpustową w czwartek 18 sierpnia na godz. 18.00. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu – litania do św. Rocha i procesja wokół kościoła.
  7. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek (Uroczystość Wniebowzięcia NMP) – msze jak w niedzielę,; wtorek w Rudakach o godz. 17.00; w środę w Rudkach o godz. 17.00 czwartek w Dębołęce (Odpust ku czci św. Rocha) o godz. 18.00;  sobota: w Rudkach o godz. 12.00 (chrzest) oraz  w Dębołęce o godz. 13.00 (chrzest) i w  Laskach Wałeckich (msza niedzielna )  –  o  godz. 17.00
  8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, Dziękuję za posprzątanie świątyń. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego (dziś z dodatkiem: płytą audio )

 ks. Proboszcz