1. Sierpień w tradycji Kościoła to czas wielkich i ważnych rocznic patriotycznych, czas modlitwy Maryjnej a także próba walki z uzależnieniem od alkoholu. Zachęcam do podjęcia postanowienia abstynencji w miesiącu sierpniu, bądź ograniczanie spożycia alkoholu.
  2. W poniedziałek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych , którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.
  3. W dniu jutrzejszym wyrusza także 40 Diecezjalna Piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. W sposób szczególny przez te 13 dni pielgrzymki będziemy polecać wędrujących do Jasnogórksiej Pani wszystkich Pielgrzymów, aby z racji Jubileuszu 50 – lecia naszej Diecezji zanieśli Czarnej Madonnie wszystkie sprawy naszej Diecezji oraz Parafii.
  4. W najbliższą wtorek  2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła katedralnego, Bazylikę Mniejszą (w Skrzatuszu) lub kościół parafialny i tam należy pobożnie odmówić Ojcze Nasz i Credo.  Zapraszam tego dnia na mszę św. do kościoła parafialnego we wtorek na godz. 17.00.
  5. Za tydzień I-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc sierpień: „O trzeźwość w naszym narodzie
  6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianeya – patrona proboszczów; w natomiast w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.
  7. Msze św. w tym tygodniu:  w wtorek o 17.00 w Rudkach ; w czwartek o godz. 17.00 w   Dębołęce ; w piątek  o godz. 17.00 w Karsiborze; w sobotę w Rudkach   o godz. 9.00 i w Laskach Wałeckich o godz. 17.00 (msza niedzielna)
  8. W najbliższy sobotę 6 sierpnia od godz. 10.00 odwiedzę chorych i starszych z comiesięczną posługą sakramentalną.
  9. Kancelaria Parafialna czynna w czwartek 18.00 – 19.00.
  10. Już niebawem w kalendarzu liturgicznym 10 sierpnia wspominać będziemy: św. Wawrzyńca – patrona całej naszej Wspólnoty Parafialnej. O odpuście ku jego czci poinformuję za tydzień.

. Dziękuję za posprzątanie świątyń. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.  KS. PROBOSZCZ