1. W tym tygodniu kończy się rok szkolno-katechetyczny. Po przerwie spowodowanej pandemią, zakończymy rok szkolny dla obu naszych szkół mszą świętą w kościołach w Karsiborze i w Dębołęce: Karsibór – 8.10  i Dębołęka 9.30  . W czasie mszy będzie możliwość spowiedzi – będzie inny kapłan spowiadał.              
  2. W czwartek w Dębołęce zakończenie Oktawy Bożego Ciała – po mszy i Litanii procesja wokół Kościoła. Zgodnie z tradycją po mszy zostaną pobłogosławione wianki.
  3. Liturgia w tym tygodniu: poniedziałekk  – Golce g. 17.00 (popogrzebowa)   wtorek  – Karsibór g. 17.00 (popogrzebowa)  w środę : Golce  o 17.00  (po mszy Litania do NSPJ) czwartek : Karsibór godz. 8.10 (msza szkolna)  Dębołęka: godz. 9.30 (msza szkolna)  oraz godz. 17.00 (po mszy Litania do NSPJ) ;oraz w sobotę godz. 17.00 (msza niedzielna) w piątekKarsibór -o g. 17.00(po mszy Litania do NSPJ ; Laski Wałeckie w niedzielę o  godz. 11.30
  1. Dziś po mszy istnieje możliwość złożenia ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Kształcenie w naszej Diecezji .Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dar serca.
  2. Z powodu zgłoszenia się tylko 15 chętnych parafian na wyjazd w dniu 25 czerwca – na uroczystości Jubileuszowe do Koszalina , z przykrością musze powiadomić o odwołaniu zamówionego autokaru. Chętnym, którzy chcieliby indywidualnie pojechać swoim środkiem transportu mam do przekazania karty wstępu do amfiteatru na powyższe uroczystości.
  3. Rodziców uczniów klas 8 (kończących Szkołę Podstawową), informuję, że uczniowie tych klas otrzymają dodatkowe świadectwa z religii, które mogą być potrzebne do wglądu katechetom ze szkół średnich.
  4. W przyszły piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – zapraszam na godz. 17.00 do Karsiboru . Z powodu uroczystości wiernych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela zostaje przeniesiona z piątku na czwartek.
  5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i Parafialnej Caritas odbędzie się 2 lipca o godz. 15.00 w Rudkach. Jest to także pierwsza sobota miesiąca lecz odwiedziny chorych w lipcu wyjątkowo odbędą się dzień wcześniej 1 lipca w piątek od godz. 10.00
  6. W minionym tygodniu tylko 2 z 31 rodziców wraz z kandydatami do bierzmowania przybyło na plebanie celem usprawiedliwienia nieobecności kandydata oraz uzyskaniu niezbędnych informacji przed zbliżającym się w październiku bierzmowaniem.
  7. Golce: za tydzień po mszy odbędzie się ważne spotkanie dotyczące spraw remontu kościoła.
  8. Jeszcze raz serdeczne dziękuje wszystkim za zaangażowanie w uroczystość Bożego Ciała – sprzątanie , dekoracje w kościołach i naszych oknach podczas procesji , Bóg zapłać tym którzy budowali  ołtarze,  słowa wdzięczności kieruję do strażaków z Dębołęki i Rudek oraz do dzieci które sypały kwiaty, a także naszym ministrantom. KS. PROBOSZCZ