1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej jedną z prawd naszej
  2. W najbliższy zaś czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tego dnia jak co roku zamanifestujemy naszą wiarę w obecność Jezusa w Eucharystii. Mam nadzieję, że znajdą się w naszej miejscowości dzieci, które niekoniecznie w białych strojach będą sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Liczę, że całe rodziny zmobilizują się i pomogą w zbieraniu kwiatków, które są niezbędne by przeżyć tę uroczystość godnie.  Po skończonej procesji dla dzieci sypiących przewidziane są „słodkości”. Precesja w Rudkach ruszy tradycyjnie z kościoła parafialnego do następujących ołtarzy:    1 Ołtarz – przy Figurce Matki Bożej (przy szkole) 2 Ołtarz – przy krzyżu obok dawnej gorzelni;  3 Ołtarz – przy straży-;  4 Ołtarz – przy krzyżu w kierunku na Jarogniewie powrót do kościoła i zakończenie procesji.   Nie zapomnijmy o dekoracji naszych okien zwłaszcza na trasie procesji. Za udział w uroczystym śpiewie pieśni: Przed tak Wielkim Sakramentem możemy uzyskać odpust zupełny.

                     Porządek mszy świętych w Uroczystość Bożego Ciała:

Golce – 8. 30  (msza w świetlicy)                                  Karsibór – 10 .00 

Dębołęka – 11.30 (procesja wokół kościoła)     Rudki – 13.00 ( procesja po miejscowości)

  1. W tym tygodniu z racji Bożego Ciała kancelaria parafialna czynna będzie w środę od 18.00 – 19.00.
  2. Liturgia mszy św. w tym tygodniu poza czwartkiem: w poniedziałek o 17.00 w Karsiborze (popogrzebowa) we wtorek  w Rudkach o godz. 17.00 i środę i  w piątek nie ma mszy.  W sobotę  o 17.00 w Laskach Wałeckich (msza niedziela).
  3. W przyszłą niedzielę po mszach odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz kształcących się kapłanów naszej Diecezji.
  4. Bóg zapłać wyznaczonym rodzinom za posprzątanie świątyni.
  5. Po mszy jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego . Z racji Uroczystości Bożego Ciała jest także specjalny nr Gościa Niedzielnego tzw. Gość Extra- poświęcony cudom eucharystycznym . (są 3 egzemplarze w cenie 12 zł) Ks. Proboszcz