1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tzw. „Dni modlitw o urodzaje i o uświęcenie pracy ludzkiej” W sposób szczególny naszą modlitwą otaczamy wszystkich rolników zwłaszcza z naszej parafii. Będziemy ich polecać w naszych modlitwach podczas nabożeństw majowych.
  2. Od najbliższego piątku pozostanie 9 dni do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – w Kościele zatem tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św.
  3. Msze św. w tym tygodniu:  Poniedziałek i wtorek w  Rudkach o godz. 17.00 (nabożeństwa majowe po mszach) ; w czwartek w Debołęce o godz.  17.00 piątek w Karsiborze  o godz. 17.00;  w sobotę w Karsiborze  o godz. 12.00 (uroczystość I Komunii);  w Laskach Wałeckich w (msza niedzielna) o godz. 17.00
  1. W tym tygodniu w sobotę o godz. 12.00 w Karsiborze odbędzie się Uroczystość I Komunii świętej. Od poniedziałku do piątku (po uroczystości) „Biały Tydzień” – msze codziennie  o godz. 17.00
  2. W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (w sobotę chowamy z ołtarza figurę Zmartwychwstałego , zaś czerwona stuła na krzyżu pozostaje do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego).
  3. Wspomnienia liturgiczne: we wtorek wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych, w kościele parafialnym podczas nabożeństwa majowego będziemy w sposób szczególny modlić się za wszystkich wiernych z naszej parafii.
  4. Dyrektor Administracyjny WSD dziękuje w imieniu całej społeczności seminaryjnej za zbiórkę na utrzymanie Seminarium, która była przeprowadzona w naszej Parafii 8 maja. Kleryk zebrał kwotę 1692,50 zł. Bóg zapłać.
  5. Golce: Niestety tak jak w przypadku remontu wieży kościoła – również i na tym etapie zaplanowanych prac remontowych, będziemy musieli w tym lub w przyszłym tygodniu w obecności inspektora nadzoru, kierownika budowy oraz przedstawiciela WKZ oraz inwestora i wykonawców, dokonać  oględzin zaprojektowanych prac. Z powodu poważnych uszkodzeń wszelkie zaplanowane prace ujęte w kosztorysach  będą musiały być zmienione. Wszystko to wymagać będzie wykonania dodatkowych prac związanych z wszelką dokumentacją oraz z zamówieniem dodatkowych materiałów które jednocześnie powiększają koszty prac.
  6. Dziś po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.
  7. Dziękuję za posprzątanie świątyń,. O sprzątnięcie na następną niedzielę proszę wyznaczone rodziny. Ks. Proboszcz