1. Dzisiejsza Niedziela – rozpoczyna kolejny Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Już przez 14 kolejnych lat możemy dziękować  Panu Bogu za ten największy dar, jakim jest Jego Słowo. Przy tej okazji warto pomyśleć gdzie w moim domu znajduje się Pismo Święte – i jak często tym spisanym Bożym Słowem się karmimy?
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po mszy zmiana tajemnic różańcowych : w tym miesiącu modlimy się za dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii aby nie utraciły kontaktu z Jezusem Eucharystycznym.
  3. Dziś także rozpoczynamy czas szczególnej modlitwy Maryjnej – w dni powszednie śpiewamy litanie po mszach w niedzielę przed mszą. W Rudkach panie zapraszają chętnych na „tradycyjną majówkę” codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (jeśli będzie msza święta to nabożeństwo majowe będzie po mszy)
  4. W najbliższy wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki Polski. To także państwowe święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz dzień modlitw w Intencji Polskiej Emigracji. Msze św. będą odprawiane : KARSIBÓR -10.00  i   RUDKI – 11. 30 (Litanie do Matki Bożej proszę odśpiewać przed mszą)
  5. Przypominamy, że w poniedziałek 2 maja przypada narodowe święto flagi – wywieszenie w tym dniu flagi narodowej jest wyrazem naszej dumy z przynależenia do narodu polskiego.
  6. Golce: W związku z rozpoczynającym się kolejnym etapem remontu kościoła w Golcach na długi czas (może nawet kilku lat) msze święte będziemy sprawować w świetlicy wiejskiej lub w innym miejscu. W sytuacji rezerwacji świetlicy i przy niesprzyjającej pogodzie msze będą odwołane. W tym miejscu serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu pracowali przy zabezpieczeniu mienia, które znajdowało się wewnątrz kościoła. Bóg zapłać tym rodzinom, którzy zwłaszcza ten większy sprzęt będą przez ten okres przechowywać u siebie. Przy demontażu ławek okazało się, że spora ich cześć jest w bardzo kiepskim stanie. Jest propozycja parafian, żeby pomimo trwających prac zbierać też dodatkowe środki na nowe ławki.  Mam nadzieję, że pomimo comiesięcznych wpłat  na remont kościoła nie zabraknie także  chętnych, którzy będą chcieli wesprzeć i tę inicjatywę aby zebrać na nowe ławki.
  7. Msze św. w tym tygodniu:  wtorek  Uroczystość NMP Królowej: w Karsiborze o godz. 10.00 i w Rudkach o godz. 11.30;   czwartek Dębołęka o godz. 17.00;  piątek w Karsiborze o 17.00;  w sobotę w Rudkach o godz. 9.00 i o godz. 16.00 (Dzień Strażaka) oraz w  Laskach Wałeckich o godz. 17.00 (msza niedzielna) .
  1. W najbliższą sobotę 7 maja od godz. 10.00 odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną.
  2. W przyszłą niedzielę – tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza czy też inaczej mówiąc: Niedzielę Powołaniową – będziemy gościć kleryka w WSD z Koszalina. Będziemy modlić się w intencji powołanych oraz o nowe i święte powołania również z naszej parafii. Po każdej mszy będziemy mogli wspomóc nasze Seminarium wrzucając dobrowolną ofiarę klerykowi do specjalnej puszki.
  3. Biskup Diecezjalny zaprasza do Skrzatusza dnia 7.05.2022 r. (sobota) wszystkich rodziców i najbliższe rodziny księży i osób życia konsekrowanego. Plan spotkania Jubileuszowej Pielgrzymki dla rodziców i najbliższej rodziny księży i osób życia konsekrowanego:

 10.00 Msza św. (o Boże błogosławieństwo dla rodziców i rodzin oraz łaskę nieba dla zmarłych)   

11:15   Spotkanie przy kawie 

12:00   Modlitwa za córki i synów na drodze powołania

13:00   Obiad . Po obiedzie czas na indywidualne spotkania itd.

  1. Bóg zapłać wyznaczonym rodzinom za posprzątanie naszych świątyń . Po mszy do nabycia Gość Niedzielny.             Ks. Proboszcz