1. Dzisiaj – w II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia Z wielką wdzięcznością uświadamiamy sobie ogrom Bożej dobroci i miłosiernej łaskawości wobec każdego z nas. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia – obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.
  2. Niedziela Miłosierdzia Bożego – to także patronalne święto Caritas. Modlimy się w intencji zaangażowanych w dzieła charytatywne oraz wszystkich ofiarodawców.  Po mszy świętej będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę do puszek Caritas.
  3. W przyszłą niedzielę 1 maja – rozpoczniemy czas szczególnej modlitwy Maryjnej poprzez śpiew litanii Loretańskiej. W dni powszednie nabożeństwa majowe po mszach świętych. W przyszłą niedzielę (nie będzie kazania) –  po mszy będziemy śpiewać we wszystkich kościołach przed Najświętszym Sakramentem litanię do Matki Bożej.
  4. Msze św. w tym tygodniu: Rudki: wtorek – 17.00 i sobota g.– 14.00;  Golce: nie ma mszy w środę; Dębołęka: czwartekg. 17.00; Karsibór piątek  g. 17.00 i sobota  godz.  15.00 (msza ślubna) ; Laski Wałeckie: sobota g. 17.00 (msza niedzielna) ;
  5. W najbliższy wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski i naszej Diecezji – msza w kościele parafialnym o 17.00.
  6. W piątek przypada wspomnienie „Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej” – polecimy tych duchownych podczas naszej modlitwy na mszy św.
  7. Za tydzień Niedziela Biblijna rozpoczynająca kolejny Ogólnopolski Tydzień Biblijny (proszę o zaakcentowanie w kościołach tej wyjątkowej księgi) oraz pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych: w miesiącu maju: modlimy się za dzieci pierwszokomunijne, aby nigdy nie utraciły przyjaźni z Jezusem , którego w tym miesiącu po raz pierwszy przyjmą do swojego serca.
  8. Golce: po niedzieli czeka nas poważne zadanie zabezpieczenia całego ruchomego mienia z kościoła, gdyż rozpoczną się prace remontowe, które mogą potrwać nawet 3 lata. Na ten czas mszę św. będziemy celebrować w świetlicy lub w przypadku rezerwacji sali – będą to msze polowe przy remizie. Zwracam się z gorącą prośbą, aby jak zawsze pomóc tej grupie zaangażowanych parafian, którzy będą nadzorować wszelkie prace
  9. Bóg zapłać za posprzątanie naszych świątyń. Po mszy nowy numer prasy katolickiej: Gość Niedzielny. Ks. Proboszcz.