1. Dziś przypada Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, który wie, że w tym Mieście ma wziąć na swoje ramiona krzyż na którym zostanie ukrzyżowany. Prawdę o tych wydarzeniach wspominamy dziś przez poświęcenie palm i wysłuchanie nieco dłuższej niż zwykle Ewangelii o Męce Pańskiej.
  2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy w Kościele WIELKI TYDZIEŃ w którym najważniejsze są 3 dni zwane Triduum Paschalnym w których uobecniamy i wspominamy tajemnicę Męki , Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego.
  3. Msze św. w Wielkim Tygodniu będą sprawowane tylko w kościele parafialnym (Rudki) :

Wielki Czwartek: – godz. 18.00,

Wielki Piątek (Liturgia Wielkiego Piątku) – godz. 18.00

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna  – godz. 19.00

  1. Kancelaria parafialna czynna wyjątkowo w tym tygodniu w środę od 18.00 – 19.00
  2. TRIDUUM PASCHALNE:

WIELKI CZWARTEK

Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. To dzień i święto  wszystkich kapłanów. Po mszy nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy 21.00 – 22.00.

WIELKI PIĄTEK

Dzień Męki i Śmierci Jezusa. Jest to jedyny dzień, kiedy w Kościele nie jest sprawowana msza  święta tylko tzw. Liturgia W. Piątku składająca się z 3 części: 1 – Liturgii Słowa, 2 – Adoracji Krzyża (przez przyklękniecie lub oddanie skłonu głową – bez ucałowania) i  3 – Komunii świętej. Zachowujemy w tym dniu post ścisły /od 18- 60 roku życia 3 posiłki bezmięsne w tym jeden do syta; pozostali zachowują wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 15.00 (godzina Męki Chrystusa) w kościele parafialnym odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wieczorem po Liturgii Wielkiego Piątku – przeniesienie Najświętszego sakramentu do Bożego Grobu i Adoracja do 22.00. od godz. 21.00 będzie jeszcze możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zwyczajem lat poprzednich liczę na pomoc w adoracji przy Bożym Grobie naszych strażaków.

WIELKA SOBOTA

Zachęcam by tego dnia zachować zwyczajowo post (powstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych) Do południa odbędzie się poświęcenie pokarmów według następującego porządku:

Wielboki – 9.50; Dobrzyca – 10.15; Golce – 10. 25;  Karsibór – 10.45; Laski Wałeckie – 11.15 ; Boguszyn – 11.30; Dębołęka 11.40;  Kłosowo – 11.50; Rudki – 12.00. Ofiary, które zbierane będą podczas poświęcenia – to jałmużna wielkopostna dla ubogich. Wszyscy, którzy na początku wielkiego postu zabrali ze sobą kartonowe skarbonki – proszę o przyniesienie ich w dniu poświęcenia pokarmów.

6. W Wielbokach przed poświęceniem pokarmów – o godz. 9. 45 nastąpi poświęcenie nowego Krzyża. Dziękujemy Bogu za kolejny Krzyż w naszej Parafii.

Na mszę Wigilii Paschalnej o gdodz.19.00 przychodzimy ze świecami– strażaków w tym roku proszę o pomoc w przygotowaniu przed kościołem ogniska.

7. Porządek mszy świętych w ŚWIĘTA WIELKANOCNE:

 Niedziela Zmartwychwstania (17.04)

Rudki – MSZA z PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ  o godz. 6 .00

Dębołęka – godz.  8.30;  Karsiborze – o godz. 10.00  

Golce – g. 11.30; Laski W  g. 13.00

Poniedziałek Wielkanocny (18.04)

Golce godz. – 8.30; Karsibór – godz. 10.00;

Dębołęka – godz. 11.30; Rudki – godz. 13.00.

8. Za dwa tygodnie będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego (24.04) Jest to patronalne święto Caritas. Modlić się będziemy w tym dniu w intencji zaangażowanych w dzieła Caritas oraz w intencji ofiarodawców. Na mszach we wszystkich kościołach poświecę dzieciom pierwszokomunijnym książeczki do nabożeństwa.

9. Dziś przypada 12 rocznica Katastrofy Smoleńskiej. W sposób szczególny będziemy się modlić się za tragicznie zmarłych naszych rodaków na mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę w Rudkach.

10. Bóg zapłać za posprzątanie świątyń, dekoracje świąteczne (w kościele parafialnym) i za ofiary na kwiaty.      Ks. Proboszcz