1. To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z tradycją dziś zasłoniliśmy figurę Chrystusa na krzyżu, aby uroczyście ją odsłonić w Wielki Piątek.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej Parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Ojcu Rekolekcjoniście, ks. Grzegorzowi, którego serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej – życzymy mocy i światła Ducha Świętego, aby swoim słowem wzmocnił nas duchowo. Plan rekolekcji w gablotach przed kościołem. Dzień spowiedzi – to sobota 9 kwietnia.
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa zapraszam do kościoła z palmami, aby rozpocząć uroczyście obchód Wielkiego Tygodnia. Przypominam, że Palmy można nabyć u naszych pań z Caritasu, a ofiary złożone za ich nabycie przeznaczamy na nasze kościoły oraz na działania statutowe naszej Caritas.
  4. Porządek mszy świętych w tym tygodniu: poniedziałek i wtorek (plan Rekolekcji) nie będzie mszy w środę czwartek; w piątek  w Rudkach– godz. 16. 00 – msza jubileuszowa z chrztem (po mszy – Droga Krzyżowa) msza w Laskach Wałeckich w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Również w przyszłą niedzielę msza w Golcach (wyjątkowo) o godz. 10.00.
  5. Zbliżają się święta wielkanocne , zwracam się z gorącą prośbą zwłaszcza do tych parafian, którzy swoją opieką otaczają nasze przydrożne krzyże i kapliczki – nie zapomnijmy o ich odnowieniu i ozdobieniu.
  6. W sobotę (09.04.2022)  Dzień spowiedzi: zapraszam także dzieci i młodzież (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania) przypomnę godziny spowiedzi : Golce 10.00 Karsibór 10.30 Dębołęka 12.00 Rudki godz. 13.00.
  7. W przyszłą sobotę wraz z ks. Michałem z Ukrainy udamy się na spotkanie z młodzieżą do Ośrodka z Iłowca (tam będziemy spowiadać oraz odprawimy mszę św. podczas której ks. Michał wygłosi okolicznościowe słowo do młodzieży )
  8. Karsibór: po mszy wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej w Karsiborze włączają się w akcję pomocy dla naszego Darłowskiego Hospicjum. Będziemy mogli wesprzeć to piękne dzieło.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościołów. Do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.                Ks. Proboszcz