1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu tzw. ”Letare” nazywana jest niedzielą radości. Łacińskie „Letare” – pochodzi od słów antyfony na wejście, które brzmią: „Wesel się Jeruzalem ! A  wy wszyscy, którzy ją miłujecie, spieszcie tu gromadnie” . Kościół – jako Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z chrztu i eucharystii. Dziś można używać koloru różowego szat liturgicznych oraz ozdobić ołtarz kwiatami.
  2. W przyszłą niedziele rozpoczniemy w naszej Parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi je ks. Grzegorz Siwak z Towarzystwa Selezjańskiego. Ojcu Rekolekcjoniście życzymy mocy i światła Ducha Świętego aby swoim słowem wzmocnił nas duchowo. Plan rekolekcji w gablotach przed kościołem ( wolne intencje w niektóre dni rekolekcji).Ulegną zmianie godziny odprawiania mszy w przyszłąniedzielę.
  3. Msze święte w tym tygodniu:  z powodu mego udziału w spowiedzi przedświątecznej msze będą w następujące dni tygodnia: środa– Golce godz. 17.00; czwartek – Dębołęka godz. 17.00; piątek – Karsibór godz. 17.00 – po mszach nabożeństwa Drogi Krzyżowej. sobota: Rudki. – o 9.00.  Karsibór. – o 16.00. niedziela: Laski W. – o 11.00.
  1. W przyszłą niedzielę zgodnie z tradycją zasłonimy figurę Chrystusa na krzyżu, aby odsłonić ją w dzień Męki czyli w Wielki Piątek.
  2. Parafialna Caritas pragnie serdecznie zachęcić wszystkich parafian, aby nie zakupywać palm wielkanocnych w marketach czy innych sklepach. Wszyscy parafianie będą mogli nabyć piękne palmy przygotowane osobiście przez członków Parafialnej Caritas, a ofiary uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone na nasza statutową działalność.
  3. Rudki : w minionym tygodniu zostały przeprowadzone prace remontowe na dachu kościoła, który został uszkodzony wskutek ostatnich anomalii pogodowych. Tymczasowe zabezpieczenie przez naszych strażaków , którym jeszcze raz serdecznie dziękuje – było tylko chwilowym zabezpieczeniem przed deszczami i nie przychylną pogodą, Obecnie dach jest w pełni zabezpieczony nowymi hakami ,śrubami i dachówkami.
  4. W sobotę odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną oraz tych których odwiedzam 2 razy do roku . Jeśli są chorzy , których dodatkowo mam odwiedzić proszę zgłosić ich w zakrystii lub telefonicznie. Są to odwiedziny przedświąteczne. 
  5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc kwiecień: o pokój na Ukrainie i Świecie.
  6. Dziękuję sprzątającym świątynię. Po mszy do nabycia Gość Niedzielny  Ks. Proboszcz