1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc marzec: modlimy się o dobre przeżycie Wielkiego Postu, w intencji ojca rekolekcjonisty i Parafialnych Rekolekcji
  2. Wielki Post – to czas umartwienia i duchowych ćwiczeń i szczególnej modlitwy. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej.
  3. Msze święte w tym tygodniu:  Rudki – wtorek – godz. 17.00; Golce –  środa godz. 17.00; Dębołęka – czwartek godz. 17.00; Karsibór – piątek – godz. 17.00 -po mszach nabożeństwo Drogi Krzyżowej; w sobotę w Karsiborze o godz. 14.00 chrzest ;  Laski Wałeckie – sobota o godz. 17.00 (msza niedzielna)
  1. Nabożeństwa Gorzkich Żalów – w niedzielę ok. 15 minut przed mszą świętą w kościołach filialnych, w parafialnym po mszy (bez kazania pasyjnego).
  2. Dziś po mszy członkowie Caritas przeprowadzą zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie a zwłaszcza jako wsparcie dla przybywających do Polski uchodźców z tego kraju.
  3. Za tydzień po mszach wolontariusze z Parafialnej Caritas będą rozprowadzać świece Caritas tzw. PASCHALIKI (w cenie 10 zł) . W niektórych kościołach pozostały jeszcze kartonowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną.
  4. Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu , tzw. Niedzielę „Ad Gentes” będziemy duchowo łączyć się i wspierać naszą modlitwą wszystkich misjonarzy. Z powodu dodatkowych kilku zbiórek, które przeprowadziliśmy w ostatnim czasie łącznie z dzisiejszą zrezygnowałem z kolejnej zbiórki do puszek, która co roku była w tę drugą niedzielę organizowana. Prześlemy jednak pewną niewielką kwotę dla misjonarzy z naszych środków Parafialnej Caritas.
  5. Członków i sympatyków Parafialnego Zespołu Synodalnego, pragnę poinformować, że w dniu 18 marca (piątek) odbędzie się kolejne Zebranie PZS, które rozpoczniemy uroczystą mszą wotywną o Duchu Świętym w Karsiborze o godz. 17.00.
  6. Spotkania kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę 12 marca dla obu grup młodszej i starszej (klasy 8 i szkoła średnia) Rudki – godz. 12.00. Za dwa tygodnie 19 marca (sobota) Karsibór- godz. 12.00 i Dębołęka 14.00.
  7. Po mszy do nabycia Nowy numer Gościa Niedzielnego. Dziękuje za posprzątanie naszych świątyń oraz wykonanie dekoracji wielkopostnych. Ks. PROBOSZCZ