1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres WIELKIEGO POSTU, przypominam o godnym przeżyciu tego okresu – młodzieży zwłaszcza o powstrzymaniu się w udziału w zabawach czy hucznych uroczystościach.

Porządek mszy świętych wraz z obrzędem posypania głów popiołem:

Golce – godz. 10.00 ; Dębołęka – godz. 11.30;

Karsibór – godz. 17.00 i Rudki godz. 18.00

 1. Przypominam, że wszystkich wiernych którzy ukończyli 18 rok życia – do 60 roku tego dnia obowiązuje post ścisły, a wszystkich pozostałych wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Od Środy Popielcowej – w Kościele rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o Ducha Trzeźwości Narodu. W Środę Popielcową – będziemy mogli zabrać ze sobą kartonowe skarbonki w ramach akcji „Jałmużna Wielkopostna” (które tradycyjnie przynosimy w dzień Święcenia Pokarmów w Wielką Sobotę). Do tych skarbonek ofiary swoich wyrzeczeń mogą wrzucać rodziny, dorośli, dzieci, oraz młodzież. To bardzo ważne, by nie zapominać o starej i wypróbowanej metodzie wychowawczej, polegającej na umiejętności dzielenia się z innymi. W tym roku podobnie jak w ubiegłym wszystkie ofiary zostają w Caritas Parafii, jako wsparcie potrzebujących parafian.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w dni powszednie po mszach czyli o godz. 17.30  (w tym tygodniu jednak wyjątkowo Droga K. bez mszy o godz. 17.00 czyli  w czwartek w Dębołęce o godz. 17.00, w piątek w Karsiborze o 17.00 i w Rudkach o godz. 18.00)
 4. Gorzkie Żale w niedzielę – w kościołach filialnych przed mszą; w parafialnym po mszy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie (bez kazania pasyjnego)
 5. Msze święte w tym tygodniu: wtorekKarsibór godz. 14.00 (msza pogrzebowa), środa (jak wyżej),w czwartek w Rudkach 14.00 (msza pogrzebowa) ; w sobotę  w Laskach Wałeckich /msza niedzielna/ o godz. 17.00.
 6.  REKOLEKCJE WIEKOPOSTNE w tym roku rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu, poprowadzi je ks. Grzegorz Siwak SDB – kapłan Inspektorii Pilskiej . Po konsultacji – podjąłem też decyzję o odwołaniu w tym roku rekolekcji szkolnych.  
 7. W sobotę za tydzień od godz. 10.00 odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną.
 8. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca: w marcu modlimy się o dobre przeżycie Wielkiego Postu, w intencji ojca rekolekcjonisty i Parafialnych Rekolekcji.
 9. Karsibór: jutro o godz. 17.00 w kościele rodzina zmarłej Cecylii Głuch zaprasza na modlitwę różańcową w intencji zmarłej.
 10. Rudki: Dziękuję panom, którzy w dniu wczorajszym uprzątnęli plac z gałęzi oraz wszelkich pozostałości ściętego drzewa przy kościele.
 11. Po mszy do nabycia Nowy numer Gościa Niedzielnego.
 12. Dziękuję pewnej rodzinie z naszej parafii za opłacenie strony  internetowej, dzięki temu możemy przez następny rok  korzystać  i umieszczać  informacje związane z funkcjonowaniem naszej Parafii.. W tym miejscu odsyłam wszystkich do regularnego śledzenia AKTUALNOŚCI zamieszczanych na stronie naszej Parafii (www.parafiarudki.pl)
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i dwa tygodnie wcześniej na Korony do Skrzatuskiej Piety – zebraliśmy kwotę 754 zł. Dziękuję za posprzątanie świątyń i zwracam się z prośbą o przygotowanie dekoracji wielkopostnych.
 1. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę. Za tydzień po mszach świętych, członkowie Caritas Parafialnej będą prosić o wsparcie tej akcji poprzez zbiórkę do puszek. Ks. PROBOSZCZ