1. Msze święte w tym tygodniu:

wtorek: Rudki – godz. 17.00; środa: Golce – godz. 17.00; czwartek: Dębołęka: godz. 17.00; Karsibór: nie ma mszy;  W sobotę: Dębołęka  – godz. 13.00 (chrzest) i Dębołęka (msza niedzielna) – o godz. 17.00. w Laskach Wałeckich w niedzielę o godz. 11.30

  1. Kancelaria parafialna czynna w czwartek od 18.00 – 19.00
  2. Rudki: w minionym tygodniu wichura dwukrotnie uszkodziła dach kościoła parafialnego (wiatr poderwał dachówki powodując uszkodzenie) oraz przełamało się niewielkie drzewo przy dzwonnicy kościoła. Ponadto naderwało z korzeniami wysokie ponad 30 metrowe drzewo od strony ulicy obok samej świątyni, które w każdej chwili mogło ulec wywrotowi powodując kolejne zniszczenia. W tym miejscu serdecznie dziękuję naszym strażakom z OSP Rudki, którzy przyjmując zgłoszenie z numeru alarmowego naprawili i uporządkowali wszelkie zniszczenia. W przyszłości koniecznie trzeba będzie zabezpieczyć dachówki poprzez min. nowe opierzenie łączące wieże z dachem kościoła. Dziękuję panom: sołtysowi i wójtowi za pomoc w organizacji sprowadzenia specjalnego wysięgnika z koszem do wycięcia drzewa przy kościele.
  3. Podobnie jak tydzień temu również i dziś podczas mszy towarzyszył nam obraz Pani Skrzatuskiej wraz z zapaloną Jubileuszową Diecezjalną świecą – jako zewnętrzny wyraz naszej duchowej łączności ze szczególnym miejscem naszej diecezji: Bazyliką Mniejszą w Skrzatuszu. W ubiegłą niedzielę przedstawiciele Żywego Różańca po mszach zebrali 508 zł na korony dla Skrzatuskiej Piety, jako dar od naszej Parafii z racji Jubileuszu 50 – lecia istnienia Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Tak jak informowałem dziś również ci, którzy w ubiegłą niedzielę nie byli przygotowani a chcieli by to dzieło wesprzeć będą po mszy mogli do puszek złożyć tę ofiarę. Pamiętajmy, że wraz ze złożoną ofiarą materialną składamy też duchowy dar w postaci modlitwy, wyrzeczenia czy czynów miłości. Zostało jeszcze część folderów, również możemy je zabrać ze sobą.
  4. Po mszy do nabycia Nowy numer Gościa Niedzielnego . Bóg zapłać za posprzątanie naszych świątyń. Ks. Proboszcz