1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela kończącego się 2021 roku, jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Boga, by w tych niełatwych czasach, pandemii, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach na rodzinę – nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.
  2. Msza w tym tygodniu tylko w piątek w Rudkach o 17.00  z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym w  ostatni dzień roku kalendarzowego 2021. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych parafian na tę wieczorną Mszę Świętą o 17.00 do kościoła parafialnego podczas której podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną, a zwłaszcza o ustanie pandemii.
  3. Biskup Ordynariusz mając na uwadze świąteczny charakter ostatniego dnia roku kalendarzowego, który wypada w piątek, kierując się dobrem duchowym wiernych udziela wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i innym osobom przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 31 grudnia 2021 wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.
  4. W najbliższą sobotę 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2022. ) Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych (są wolne intencje) :

Golce – 10.00;       Karsibór – 11.00;      Dębołęka – 12.30;   

 Rudki – 13.30 ;   Laski Wałeckie – 17.00

  1. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych intencja na styczeń:O pokój na całym świecie ”
  1. W tym roku ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE odbędą się w zmienionej formie o czym informowałem tydzień temu. Będę zapraszał poszczególne rodziny z danej miejscowości do kościoła na specjalną mszę św. w ich intencji zakończoną błogosławieństwem kolędowym które przeniesiemy do naszych domów. Z tej mszy zabierzemy ze sobą specjalne buteleczki z wodą święconą oraz kolędowym obrazkiem. Na pierwsze spotkanie zapraszam parafian z Lipia i Lasek Wałeckich w środę 29 grudnia o godz.17.00. Następne spotkania kolędowe rozpoczniemy po Nowym Roku 3 stycznia od rodzin w Karsiborze.   
  2. Bóg zapłać za sprzątanie i dekoracje świątyń. Gość Niedzielny – dziś numer świąteczny w cenie 10 zł  (po Nowym Roku ulegnie zmianie cena Gościa Niedzielnego – 8 zł)       
  3. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego – 2022 – Roku wszystkim Parafianom, Przyjezdnym Gościom, Przyjaciołom, Dobrodziejom i Ofiarodawcom życzę nieustannego odkrywania obecności Emmanuela – Boga z nami – oraz dostrzegania przejawów Jego miłosiernej miłości w każdych okolicznościach życia, a także doświadczenia Bożego pokoju i radości!   ks. Proboszcz Edward Strojek