1. Trzecia niedziela Adwentu jest tradycyjnie nazywana niedzielą “Gaudete” czyli Niedzielą Radości. Czasem nazywana Niedzielą Różaną. Ta niedziela to swego rodzaju obwieszczenie bliskości Zbawiciela, co stanowi jednocześnie zaproszenie do radości. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna także kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
  2. Jutro przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pragniemy pamiętać o tych trudnych dniach minionego okresu. A przede wszystkim przez wstawiennictwo męczennika tego czasu bł. Ks. Jerzego Popiełuszko polecamy Miłosierdziu Bożemu ofiary stanu wojennego prosimy o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny.
  3. Msze święte: w tym tygodniu: we wtorek : Rudki o 17.00 (roratnia), środa:  Golce – 17.00 (roratnia) czwartek: Dębołęka o 17.00 (roratnia) i piątek: Karsibór o 17.00 (roratnia) ; w sobotę   o 17.00 msza niedzielna w Laskach Wałeckich
  4. Okazja do spowiedzi przed świętami 18 grudnia (sobota) 13.00 w Golcach i 15.00 2 Karsiborze,  natomiast 22 grudnia (środa)  w Dębołęce o godz.17.00  i w Rudkach o godz. 18.00.
  5. W zakrystii do nabycia poświęcone opłatki .
  6. W imieniu Ks. Michała chciałbym serdecznie podziękować za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę (kwota 2363 zł) . Był to nasz piękny gest wsparcia Kościoła na Wschodzie.
  7. Golce: w gablocie wywiesiłem rozliczenie prac remontowych III etapu remontu ratunkowego wieży kościoła.
  8. Serdecznie dziękuję wszystkim , którzy w miniony wtorek uczestniczyli we mszy świętej w intencji Ojczyzny i naszych służb mundurowych. Bardzo dziękuję strażakom z Golc, Dębołęki i Rudek (za udział w mszy pocztów sztandarowych z OSP Rudki i OSP Golce). Tego dnia stanęliśmy „MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM”
  9. U ministranta lub w zakrystii do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.  Dziękuję za przygotowanie świątyń na dzisiejszą mszę św. (ozdobienie ołtarza różami) Serdeczna prośba głownie do panów, którzy mieszkają w pobliżu świątyń, o odśnieżenie drogi do kościoła w przypadku opadów śniegu.                            Ks. Proboszcz