1. Dzisiaj jest dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie – polecamy Bożej Opatrzności i wstawiennictwu Matki Najświętszej wszystkich wiernych tego Kościoła: zarówno wiernych świeckich jak i duchownych. Ponownie, serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ks. Michała , który pracuje właśnie na tym terenie Przybliżył nam dziś jak dokładnie wygląda praca w Kościele w parafii katolickiej na Ukrainie. Po mszy poprosi nas o wsparcie. Będzie to wyraźny gest naszej pomocy okazany naszym braciom i siostrom katolikom w tym szczególnym dniu solidarności z Kościołem Wschodnim
 2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc grudzień : O dobre i duchowe przeżycie okresu Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia w naszych rodzinach .
 3. Msze w tym tygodniu: wtorek Rudki – godz. 18.00 oraz ; środa Golce – godz. 17.00 ; czwartek Dębołęka: –  godz. 17.00  piątek: Karsibór msze z poświęceniem medalików – godz. 18.00; sobota: Laski Wałeckie (msza niedzielna) – g. 17.00
 1. We wtorek w kościele parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się uroczysta msza w intencji naszej Ojczyzny i służb broniących naszych granic. Stańmy do modlitwy MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM.
 2. W najbliższą środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – msza święta o godz. 17.00 w Golcach . Tego dnia naszą modlitwą otoczymy także wszystkie niewiasty w stanie błogosławionym.
 3. W piątek na godz. 18.00 do kościoła w Karsiborze zapraszam rodziców wraz dziećmi pierwszokomunijnymi na mszę świętą podczas której poświęcę dzieciom medaliki . W przypadku kwarantanny dziecka lub rodzica proszę o przybycie z medalikiem w zastępstwie przedstawiciela z rodziny lub sąsiedztwa.
 4. Dziś po mszy będzie można nabyć poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną oraz świece wigilijne  (małe świece 8 zł, duże – 20 zł)
 5. Zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w styczniu (będzie to spotkanie opłatkowe)
 6. W tym roku jako Caritas Parafialna zrezygnowaliśmy z akcji „Torba Miłosierdzia” , która co roku była wystawiana w naszych sklepach. Jednakże jeśli znamy osoby czy rodziny którym taka paczka żywnościowa bardzo by pomogła w przeżyciu najbliższych świąt – prosimy o kontakt z paniami z Caritasu lub ks. Proboszczem. Jako Parafialna Caritas posiadamy środki finansowe, które możemy przeznaczyć na taką paczkę dla osób i rodzin potrzebujących .
 • Bóg zapłać za wszelkie ofiary oraz posprzątanie świątyń. Przypominam o maseczkach w kościele.
 • Przyszła niedziela – to niedziela „Gaudete” – Radości. Używać możemy koloru różowego szat liturgicznych mogą też pojawić się kwiaty na ołtarzu.
 1. U ministranta lub w zakrystii do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.