1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Adwent i zarazem Nowy Rok Liturgiczny. Hasło jakie będzie nam towarzyszyć w tym roku duszpasterskim to: ”Posłani w pokoju Chrystusa”
  2. Adwent to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa zarówno na końcu czasów jak i podczas kolejnych Świąt Bożego Narodzenia. Na naszej Adwentowej drodze szczególną Patronką będzie Maryja, która jako pierwsza z niewiast przeżyła „osobisty adwent” jako Matka Zbawiciela. Postarajmy się pomimo różnych trudności wciąż jeszcze trwającej pandemii ten okres przeżyć religijnie. Może pomogą nam  w tym niedzielne homilie, a także msze roratnie i adwentowa spowiedź.  Serdecznie zapraszam  do uczestnictwa w roratach, mszach świętych wotywnych o Matce Bożej. Mam nadzieję, że nie zabraknie na tych mszach także małych dzieci, które będą miały ze sobą lampiony. Dorośli przychodzą na msze roratnie ze świecami.
  3. Msze roratnie będą w dni powszednie wieczorem o godz. 17.00.
  4. W przyszłą sobotę udam się do chorych i starszych z posługą sakramentalną [będę miał ze sobą opłatki i świece wigilijne] – jeśli są inni chętni chorzy do których mam się udać – proszę ich zgłaszać osobiście, a jeśli ktoś ze stałych chorych, których odwiedzam co miesiąc chciałby jednak wizytę odmówić czy przełożyć na inny termin – również proszę o taką informację Powyższe informacje można przekazać w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
  5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych: Intencja na miesiąc grudzień : O dobre i duchowe przeżycie okresu Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia w naszych rodzinach .
  6. W II niedzielę adwentu, 6 grudnia, katolicy będą obchodzić 21 Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę w części będą naszym wsparciem Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.
  7. Msze św. Roratnie w tym tygodniu: Rudki i we wtorek o godz. 17.00 ; Golce w środę – g.17.00; Dębołęka w czwartek – o godz. 17.00; Karsibór –piątek godz. 17.00 i w sobotę 16.00 (msza zwykła) ; Laski W . sobota – godz. 17.00 (msza niedzielna)
  8. Dziś po mszach oraz w kolejne niedzielę będzie można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  9. W przyszłą niedzielę na mszach u naszych pań z Caritasu będzie można nabyć świece wigilijne, w cenie : mała 8 zł , duża 20 zł.
  10. Przypomną o mszy św. dnia 7 grudnia w kościele parafialnym o godz. 18.00 w intencji służb (wojska polskiego, policji i straży granicznej) broniących dzielnie naszych granic oraz w intencji naszej Ojczyzny. Już teraz zapraszam wszystkich chętnych do tej wyjątkowej modlitwy. Stańmy razem: MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM! 
  11. Serdeczne podziękowanie kieruję do tych, którzy sprzątali nasze świątynie oraz przygotowali adwentowy ich wystrój. U ministranta lub w zakrystii  do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego (dziś z kalendarzem na rok 2022)                                                                                                                                      KS. PROBOSZCZ