1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Jednocześnie  kończymy Rok Kościelny.  Za tydzień rozpoczniemy czas Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.
  2. Msze  św. w tym tygodniu: we wtorek w Rudkach o 17.00; w środę w Golcach o godz. 17.00; w czwartek w Dębołęce o godz. 17.00; w piątek w Karsiborze o 17.00  – po mszach nabożeństwo wypominkowe. W sobotę w Dębołęce o godz. 14.00 (chrzest) i w Golcach o 17.00 (msza niedzielna) w  Laskach Wałeckie  w niedzielę o 9.00.
  1. Karrsibór: w minionym tygodniu otrzymałem pismo od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków informujące o kontroli stanu zachowania kościoła filialnego w Karsiborze wpisanego do rej zabytków (wyłączonego z użytku). Kontrola odbędzie się w poniedziałek 22 listopada ok godz. 10.00. Niestety zalecenia pokontrolne, które otrzymamy będziemy musieli wspólnymi siłami zrealizować. Jeśli są chętni przedstawiciele mieszkańców, którzy chcieli by wziąć udział w kontroli proszę o kontakt ze mną.
  2. W tym tygodniu kończymy nabożeństwa wypominkowe.
  3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna w czwartek tylko wyjątkowo w piątek od 18.00 – 19.00.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc Kościołowi w Potrzebie . Zebraliśmy wyjątkowo rekordową kwotę 720, 10 zł .
  5. Rudki: dziękuję tym rodzinom, których nie zastaliśmy w domu podczas zbiórki ofiar na ławki , a które doniosły swój dar materialny na powyższy cel. Dzięki temu zebraliśmy całą zaległą kwotę. Pieniądze zostały wypłacone wykonawcy. Chciałbym poinformować, że naszym kolejnym celem, który chcemy zrealizować – to zamykany konfesjonał. Stad tez dalej utrzymujemy nasze miesięczne wpłaty od rodzin.
  6. Dziękuję wyznaczonym rodzinom, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali świątynie. Zwracam się z prośbą, aby na następną niedzielę przygotować w świątyniach dekoracje adwentowe (wieniec adwentowy).
  7. Z powodu wyjazdu dzieci pierwszokomunijnych na wycieczkę szkolną – spotkanie formacyjne w ramach przygotowań do I Komunii wraz z poświęceniem medalików zostaje przesunięte z 8 grudnia na 10 grudnia na godz. 18.00 w Karsiborze. 
  8. Jako parafia wyrażamy naszą solidarność z wszystkimi służbami i żołnierzami broniącymi naszych granic. Jest to nasz akt czci wobec żołnierzy, straży granicznej i policji którzy walczą za nas na granicy, żeby pokazać nasze wsparcie pomimo ograniczającej nas odległości. Jesteśmy tam z nimi sercem. W ramach akcji „murem za polskim mundurem”  w dniu 7 grudnia o godz, 18.00 w kościele parafialnym zostanie w ich intencji odprawiona msza święta.
  1. Po mszy do nabycia nowy numer nr Gościa Niedzielnego wraz z płytą CD poświęconą zamordowanemu przez niemieckich nazistów – ks. Janowi Franciszkowi Macha – który w dniu wczorajszym w Katowicach został uroczyście beatyfikowany.                                                                                                                                                                                                             Ks. PROBOSZCZ