1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca.
  2. W  następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, oraz zakończenie Roku Liturgicznego, a za dwa tygodnie – 28 listopada,  1 Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny.
  3. Msze św. w tym tygodniu:

Rudki  we wtorek godz. o 17.00; Golce środa o godz. 17.00; Dębołęka w czwartek o godz. 17.00 i w piątek Karsibór o godz.17.00; w sobotę  Laski Wałeckie (msza niedzielna) o godz.17.00. – po mszach nabożeństwa wypominkowe.

  1. Za tydzień w kościele parafialnym wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Najświętszego Sakramentu i Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (nie będzie wypominek). Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia się Chrystusowi Królowi można zyskać odpust zupełny.
  2. W tym tygodniu nie będzie spotkań w grupach. Natomiast swoje spotkanie w sobotę połączone z eucharystią będzie miała młodzież z Ośrodka Rehabilitacyjno – Opiekuńczego z Iłowca.
  3. Dziś po mszy można złożyć do puszek dobrowolną ofiarą w ramach Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Nasza modlitwą i ofiarami choć w taki sposób pomoc naszym siostro i braciom – chrześcijanom. W tym roku chcemy wesprzeć chrześcijan z Libanu.
  4. Bóg zapłać wyznaczonym rodzinom, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali świątynie.  O posprzątanie za tydzień prosimy następne wyznaczone rodziny.
  5. Po mszy do nabycia nowy numer  nr Gościa Niedzielnego.                                                       KS. PROBOSZCZ