1. Podczas dzisiejszych mszy na prośbę Episkopatu w Kościele w Polsce odbywa się coroczne liczenie wiernych (tzw. badanie praktyk religijnych)
  2. W tym tygodniu w piątek 1 października – rozpoczynamy w Kościele miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa przy wystawionym Najświętszym Sakramentem w  dni powszednie odprawiać je będziemy po mszy (ok. 17.30) w te dniu kiedy w danej miejscowości będzie sprawowana msza święta. W niedzielę zaś proszę przedstawicieli Żywego Różańca o poprowadzenie modlitwy różańcowej 15 minut przed mszą św. Mam nadzieję że  na nabożeństwach różańcowych nie zabraknie naszych  dzieci i młodzieży – bo w tym względzie mamy sporo zaniedbań. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych w miesiącu październiku modlimy się  o ducha modlitwy dla naszych rodzin, a zwłaszcza o umiłowanie modlitwy różańcowej ”.  
  3. W tym tygodniu obchodzimy również pierwszy, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek w Karsiborze i w przyszłą niedzielę.
  4. Chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz. 10.00.
  5. Wspomnienia Liturgiczne: poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, wtorek – św. Wacława, męczennika; w środę – św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabryela; w czwartek św. Hieronima; w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w sobotę – św. Aniołów Stróżów.
  6. Msze św. w tym tygodniu: wtorek w Rudkach o 17.00;  środa:  nie ma mszy;  czwartek – Dębołęce – godz. 17.00;  piątek w Karsiborze o godz. o 17.00  (różaniec po mszy o 17.30) w sobotę w Laskach Wałeckich o 17.00 (msza niedzielna)
  7. Golce: najbliższą wtorek będziemy gościć Komisję celem odbioru zakończonych prac przy wieży kościoła. W skład Komisji wchodzą: przedstawiciele Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków ze Szczecina, Inspektor Nadzoru z Koszalina, Kierownik Budowy, Wykonawca i Inwestor czyli Parafia.
  8. Dziś po mszy możemy złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Kształcenie studentów w naszej diecezji.
  9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i dar modlitwy oraz za posprzątanie naszych świątyń i przyozdobienie kwiatami. Po mszy do nabycia nowy numer nr Gościa Niedzielnego                                                                                Ks. Proboszcz