1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XI Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców .
 2. We wtorek w kalendarzu liturgicznym przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża. Zapraszam do kościoła parafialnego na godz. 17.00 na szczególną modlitwę , aby uczcić  Krzyż – znak i symbol naszej wiary, który stawiamy na grobach naszych bliskich, który stanowi nieodłączny element miejskiej i wiejskiej rzeczywistości, krzyża który wyróżnia się na wieży naszych świątyń, który wisi w naszych domach, szkołach czy niektórych miejscach pracy, krzyża który nosimy na naszych sercach.   W środę wspomnienie NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej ( w naszym dekanacie to także dzień odpustu w Mielęcinie)  , w sobotę natomiast przeżywamy Święto Św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i patrona Polski.
 3. Msze św. w tym tygodniu: wtorek – Rudki 17.00; środa – nie ma mszy;  w czwartek w Dębołęce o godz. o 17.00 ; piątek w Karsiborze o godz. 17.00  ;  w sobotę w   Rudkach o godz. 14.00 i w Laskach Wałeckich wyjątkowo o 15.30 (msza  niedzielna)
 4. Wczoraj po dłuższej przerwie odbyły się pierwsze spotkania kandydatów do bierzmowania z grupy starszej (szkoła średnia) – niestety była bardzo duża absencja, na 29 kandydatów zgłoszonych uczestniczyło w dwóch grupach siedmioro. Proszę o usprawiedliwienie swej nieobecności i odbiór dzienniczka.
 5. Grupa młodsza kandydatów (klasy ósme) do końca września składają deklaracje które rodzice pobrali celem zapisania kandydata do bierzmowania.
 6. W przyszłą sobotę (18.09) w Skrzatuszu odbędzie się Czuwanie Młodzieży (zainteresowaną młodzież proszę o kontakt), a dzień później w niedzielę (19.09) odbędzie się coroczna DIECEZJALNA PIELGRZYMKA wszystkich wiernych z Diecezji (przedstawiciele wszystkich parafii na koniec mszy św. odbiorą z rąk Biskupa Jubileuszowe świece na 50 lecie istnienia naszej Diecezji)
 7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i dar modlitwy. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na nasze Diecezjalne Sanktuarium w Skrzatuszu.
 8. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych dla obu szkół odbędzie się w Karsiborze w dniu 25 września o godz. 19.00. (sobota)
 9. Golce: w najbliższy wtorek podpiszę Umowę z p. Marszałek z Urzędu Marszałkowskiego  przyznaną dotacje na remont wieży kościoła. 
 10. Rudki: w minionym tygodniu została przywieziona i zamontowana druga część ławek wraz z nowymi klęcznikami oraz stolikiem sakralnym na przedmioty liturgiczne dla ministrantów jak również nowy stół do wykorzystania np. na dary ofiarne. Koszt jaki wynosi za tę cześć ławek to 22 tyś. Obecnie posiadamy z wpłat indywidualnych (4400 zł) z Odpustu jaki zorganizowaliśmy ku czci św. Wawrzyńca (5000 zł) oraz z ofiar. Które składano przy okazji zapalania małych świeczek (600 zł) co daje kwotę 10 000 zł. Na dzień dzisiejszy brakuje nam 12 tyś. Stąd też przedstawiciele Rady Ekonomicznej K-ła wraz ze mną odwiedzimy na początku października wiernych parafian z prośbą o wsparcie. Istnieje oczywiście możliwość ufundowania ławki przez 1 lub 2 rodziny wspólnie. Dziękuję panom, którzy pomogli w rozbiórce i transporcie starych ławek. 
 11. Po mszy do nabycia nowy numer kolejny nr Gościa Niedzielnego.
 12. Bóg zapłać za posprzątanie naszych świątyń i przyozdobienie kwiatami oraz dekoracje związane z beatyfikacją ks. Wyszyńskiego. Proszę o przygotowanie świątyń na następny tydzień wyznaczonych parafian.           Ks. Proboszcz