1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych – w miesiącu wrześniu modlimy się za dzieci i młodzież oraz wszystkich katechetów i nauczycieli, a także za rodziców.

2. Dziś w Wałczu o godz. 14.00 z Placu Papieża Jana Pawła II (kościół pw. Miłosierdzia Bożego) wyruszy już 7 MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Msza w ogrodach Kapucyńskich ok. godz. 14.30.

3. W najbliższą środę w kalendarzu liturgicznym wspominamy Narodzenie NMP – w Karsiborze to dzień Odpustu. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do MB Loretańskiej i procesja wokół kościoła. To dzień „Matki Bożej Siewnej” – po mszach pobłogosławienie ziarna siewnego i innych nasion.

4. W czwartek w Dębołęce msza wotywna o Duchu Świętym, z racji trwającego II Synodu Diecezji.

5. W sobotę 11 września o godz. 12.00 w kościele w Rudkach spotkanie zapisanych już kandydatów do bierzmowania – klasy ze szkoły średniej (Dębołęki i Rudek) o godz. 13.00 spotkanie w kościele w Karsiborze (Golce, Karsibór)

6. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek w Rudkach o godz. 17.00; środa w Karsiborze o 17.00 (Suma Odpustowa); czwartek w Dębołęce (wotywna o Duchu św.); w piątek w Dębołęce o 17.00 (popogrzebowa); w sobotę w Laskach Wałeckich o 17.00 (msza niedzielna).

7. Jak co roku we wrześniu w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu odbędzie się Czuwanie Młodych (19.09). Na spotkanie przyjeżdżają tylko grupy, osoby zorganizowane po wcześniejszym zarejestrowaniu. Wszyscy są zobowiązani do przestrzegania norm i zasad sanitarnych. Chętnych pragnących wziąć udział proszę o kontakt.

8. Zapisy nowych kandydatów do bierzmowania obecna klasa 8 po mszy proszę rodziców/opiekunów o pozostanie na chwilę w kościele – na krótkie spotkanie i odbiór deklaracji zgłoszeniowej.

9. We wrześniu odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych, które przystąpią w roku 2022 do komunii. Będzie wówczas podana data I komunii świętej oraz terminy spotkań w ciągu roku.

10. Dziś po mszy będzie można nabyć Jubileuszowe Diecezjalne Kalendarze na rok 2022 w cenie 10 zł.

11. Bóg zapłać za posprzątanie naszych świątyń i przyozdobienie kwiatami. Proszę o przygotowanie świątyń na następny tydzień wyznaczonych parafian.

12. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.