1. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej msza św. o godz. 17. 00 w Karsiborze. Zapraszam parafian także z innych miejscowości do uczczenia tej pięknej Uroczystości Maryjnej.
  2. Msze św. w tym tygodniu: Rudki: wtorek (święto św. Bartłomieja Apostoła) – godz. 17.00 Golce w środę o 17.00; Karsibór  w czwartek o 17.00 (Uroczystość NMP Częstochowskiej) w sobotę w Golcach o 11.00 i w  Rudkach i 12.00 (msze chrzcielne) oraz o 15.00 (msza ślubna) ; natomiast msza w Dębołęce o godz. 17.00. (msza niedzielna). Msza w Laskach Wałeckich w niedzielę o 11.30.
  3. Golce: w minionym tygodniu zakończyły się prace przy III etapie remontu wieży naszego kościoła. Nastąpi teraz rozliczenie i przygotowanie koniecznej końcowej dokumentacji łącznie z odbiorem przez pracowników WKZ i Inspektora Nadzoru. W związku z powyższym musimy przygotować się, aby na kolejny etap poszukiwania nowych środków i składania wniosków na remont dalszej części świątyni przenieść się ze świetlicy ponownie do kościoła. Proszę wszystkich parafian o pomoc w posprzątaniu i przygotowaniu kościoła do tego byśmy przez kolejne tygodnie i miesiące, mogli uczestniczyć we mszy św. i nabożeństwach już w budynku kościoła. Zapraszam do pomocy we wtorek: I grupa: godz. 10.00 ; II grupa – godz. 16.00
  4. Pozostał już ponad tydzień do rozpoczęcia nowego roku szkolno – katechetycznego. Prawdopodobnie i tym razem nie będzie jeszcze mszy świętej poprzedzającej tzw. „pierwszy dzwonek”, ale bardzo chciałbym w tym miejscu obudzić z duchowego letargu ogromną większość rodziców z naszej Parafii, aby zwrócili uwagę na to czy ich dzieci nie utraciły już całkowitego kontaktu z Panem Bogiem. Od ponad roku ponad 90 % dzieci i młodzieży z naszej parafii nie uczestniczy w ogóle we mszy św. Niestety jest to bardzo niepokojąca oznaka, która może w przyszłości pokazać, że nasze kościoły całkowicie opustoszeją, a życie religijne w takich rodzinach zniknie.  Za tydzień przed mszami będzie więc okazja do spowiedzi (zachęcam zwłaszcza dzieci i młodzież do skorzystania z tego sakramentu) – aby może po dłuższej przerwie ponownie przyjąć Pana Jezusa do swego serca.
  5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE Krzysztof Koch, kawaler zamieszkały w parafii tutejszej oraz Sylwia Marcelina Waraksa, panna zamieszkała w parafii tutejszej – zap. 2.
  6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i posprzątanie świątyń i przyozdobienie kwiatami. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.                                        Ks. Proboszcz