1. Dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Narodowe Święto Wojska Polskiego, ustanowione na dzień rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”. Do sanktuarium na Górę Chełmską do Koszalina w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin – przybyli dziś pątnicy z całej Diecezji. W duchowej łączności z pielgrzymami z Góry Chełmskiej i Jasnej Góry jak również z tymi wszystkimi którzy przybyli dziś także do naszego Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu – stajemy przed Maryją Wniebowziętą i prosimy Ją o opiekę nad naszą Ojczyzną i nad naszymi Rodzinami.

2. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są jako tzw. Cathedraticum – na utrzymanie Katedry w Koszalinie.

3. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas jako organizatorów uroczystości ku czci św. Wawrzyńca. Z festynu zebraliśmy kwotę 10. 510 zł. Bóg zapłać.

4. W najbliższy poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie patrona kościoła filialnego w Dębołęce – św. Rocha. Zapraszam wszystkich mieszkańców Dębołęki, Kłosowa, Boguszyna i tych którzy związani są z tąświątynią na mszę Odpustową w poniedziałek na godz. 18.00. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu – litania do św. Rocha i procesja wokół kościoła.

5. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek w Dębołęce o godz. 18.00; wtorek Rudki o 17.00; środa w Golcach o 17.00; czwartek w Dębołęce o 17.00 w sobotę w Laskach Wałeckich o 17.00 (msza niedzielna). Nie będzie mszy w piątek w Karsiborze.

6. Wspomnienia Liturgiczne tego tygodnia: w poniedziałek św. Rocha; we wtorek – św. Jacka; w piątek – św. Bernarda, w sobotę – św. Piusa X papieża.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE Krzysztof Koch, kawaler zamieszkały w parafii tutejszej oraz Sylwia Marcelina Waraksa, panna zamieszkała w parafii tutejszej – zap. 1.

8. Dziękuję za posprzątanie świątyń, a także za przygotowanie dekoracji w postaci płodów, owoców i warzyw na Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego

Ks. Proboszcz